P. Fialková odštartuje slovenský mix, finišovať by mal Otčenáš

Slovenský biatlon sa v miešanej štafete na zimných olympijských hrách v Pjongčangu s najväčšou pravdepodobnosťou predstaví v zložení Paulína Fialková, Anastasia Kuzminová, Matej Kazár a Martin Otčenáš. Súťaž na 2×6 + 2×7,5 kilometra je v Alpensii na programe v utorok od 20.15 h miestneho času (12.15 SEČ).

O prvých troch úsekoch niet pochýb, jediná možnosť zmeny visí nad finišmanom, hoci ani tá nie je pravdepodobná. Otčenáš dokončil vytrvalostné preteky cez kŕče, v zálohe je pripravený Tomáš Hasilla, ktorý však išiel v pondelok rýchly tréning.

„Určite bude rozbiehať Paulína Fialková, druhá pôjde Anastasia Kuzminová, tretí Matej Kazár. Štvrtý by mal ísť Martin Otčenáš, aj keď mal trošku problémy s nohami, ale myslím si, že pôjde on,“ informovala TASR reprezentačná trénerka žien Anna Murínová na oficiálnom tréningu.

Slovenská miešaná štafeta

Počas neho bolo na strelnici bezvetrie – zriedkavý úkaz na biatlone v Pjongčangu: „Takže uvidíme, čo nás prekvapí zajtra, malo by byť veternejšie.“ Slovenská miešaná štafeta obsadila v prvom kole Svetového pohára 2017/2018 vo švédskom Östersunde štvrtú priečku za Nórskom, Talianskom a Nemeckom.

Nenechajte si újsť skvelý profil Nasti Kuzminovej

Vtedy nastúpila v zostave P. Fialková, Kuzminová, Hasilla, Kazár. Aj v Kórejskej republike sa od nej očakáva pohyb v popredí, po troch medailových „zásahoch“ Kuzminovej sa však celému kvartetu bude dýchať ľahšie. „Už sú nejaké výsledky, takže v tíme panuje pohoda,“ dodala Murínová.

Paulína Fialková nebude na individuálny program biatlonových zápolení na ZOH v Pjongčangu spomínať v zlom. Naopak hry sú pre ňu krásna etapa športového života a nemôžu za to, že mala zdravotné problémy. Piate miesto vo vytrvalostnom biatlone je pre ňu satisfakcia, hoci ako hovorí, „za zdravej Paulíny“ mohla mať aj medailu.

Alpensia ešte nekončí

Nesťažuje sa ani na zimu v kórejských horách: „Viem s tým celkom bojovať a to som zvládla dobre. Aj vietor som brala ako súčasť pretekov, raz to vyšlo, raz nie.“Zimná olympiáda sa v biatlonovom areáli Alpensia ešte nekončí. V utorok sú na programe miešané a vo štvrtok ženské štafety. „Štafetové preteky pre mňa nepredstavujú taký tlak.

Ale znovu pôjdem do toho, že chcem na trati odovzdať všetko a spraviť tú najlepšiu pozíciu. Budeme sa snažiť o čo najlepší výsledok, určité možnosti sme naznačili v úvode Svetového pohára.“

Aj v prospech nasledujúcich výkonov Paulína Fialková využila nedeľný prvý voľný deň na prechádzku po okolí. Podarilo sa jej z hôr cez Kangnung dostať až k moru. „Je to dobré na vyvetranie hlavy. Nemyslieť len na šport a mať aj niečo z krajiny, ktorú sme navštívili.“

Slovenská biatlonistka nedeľu využila aj na chvíľkovú zmenu jedálnička v Slovenskom dome, lebo hoci jej kórejská strava chutí a v olympijskej dedine je tiež dobrá, „po dvoch týždňoch začína mať toho dosť, plné zuby.“

Vladimír Minda
Vladimír Minda
Ahojte, volám sa Vlado (44), som tréner kickboxu, vášnivý športovec, milujúci otec, poslušný manžel, dobrý syn, rázny riaditeľ, vášnivý fanúšik a verný kamarát. Pre každého niekto iný, ale v prvom rade pozitívne mysliaci človiečik, ktorý sa snaží motivovať okolie k pohybu a športu. Pretože život je šport a šport je môj život.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať