Pevné prsia = krásne prsia

Ako spevniť prsia?

Najlacnejším spôsobom, ale za to veľmi účinným spôsobom spevnenia poprsia je každodenná studená sprcha. Napína pokožku, spevňuje tkanivo a udržuje tvar pŕs. Po sprche hydratujte prsia telovým mliekom. Vitamín C a ovocné kyseliny naštartujú tvorbu kolagénu, odstránia drobné nečistoty a spevnia pokožku. Na dekolt priaznivo vplýva aj vyhladzujúca maska z jabĺk. Postrúhajte jedno jablko, natrite ho na prsia a zakryte navlhčeným uterákom. Nechajte pôsobiť zhruba 20 minút, potom ho zmyte studenou vodou. Napínaciu masáž môžete praktizovať hoci aj denne. Naneste si na ruky kvalitný olej a pravou rukou masírujte jemne ľavý prsník, potom naopak. Nezabudnite na oblasť pod prsiami a plynule prejdite až pod kľúčnu kosť. V neposlednom rade je dôležité aj správne držanie tela. Najbližšie, keď budete kráčať po ulici, stiahnite brucho a vypnite prsia. Nielenže tak prednosti pôsobia opticky väčšie, ale ak idete ako sebavedomá žena, otočí sa za vami nejeden muž. Dokonca existuje aj strava, ktorá pridáva prsiam na kráse. Sú to potraviny bohaté na fytoestrogény, teda látky, ktoré sa podobajú ženskému pohlavnému hormónu estrogénu. Ten ovplyvňuje nielen veľkosť, ale aj tvar pŕs. Nájdete ich v celozrnnej pšeničnej múke, ľanových semienkach, zelenom šaláte a sóji.

Precvičte ich

Nájdite si niekoľko minút denne na jednoduché cviky, ktoré spevňujú hrudné svaly. Neznamená to, že cvičením sa prsia hneď zväčšia o dve čísla, ale budú pevné a zdravé, čo znamená pekné a príťažlivé.

Prsná gymnastika

  • Zdvihnite ruky na úroveň hrudníka, pevne si chyťte zápästia. S nádychom stlačte dlane silno k sebe, počítajte do desať a s výdychom uvoľnite. Zopakujte minimálne päťkrát.
  • Držiace sa ruky spustite k pásu a stlačte ako pri prvom cviku, uvoľnite a všetko päťkrát zopakujte.
  • Zdvihnite ruky na úroveň očí, chyťte si zápästia ako pri prvom cviku, stláčajte a uvoľňujte v kratších časových intervaloch koľko vládzete. Dajte si krátku prestávku a opakujte aspoň tri série.
  • Spojte ruky pokrčené v pravom uhle. Nezabudnite byť vystretá. Tlačte dlane oproti sebe. Dvíhajte lakte približne o 10 centimetrov nahor a následne ich vráťte do východiskovej polohy. Opakujte 8-krát v 3 sériách.
  • Postavte sa zhruba meter od steny, vystrite ruky tak, že sa dlaňami opierate o stenu. Nakloňte telo dopredu a pokrčte lakte. Tlakom sa od steny odtiahnite. Opakujte 20-krát.

Pevné prsia vďaka prírode

Ak sa vám chirurgický zákrok zdá príliš radikálnym zásahom do organizmu, skúste využiť silu prírody vo svoj prospěch a siahnite po celkom nenáročnom riešení. Počuli ste už o rastline Serenoa repens?

Serenoa je po stáročia používaná v prírodnej medicíne na podporu rastu a pevnosti pŕs. Výlučne prírodným prípravkom je napríklad Stimulen od spoločnosti NATURVITA. Obsahuje extrakt z plodov rastliny Serenoa repens (palmetto), v ktorom je štvornásobne viac mastných kyselín než v rastline vyskytujúcej sa v prírode. Obsahuje tiež extrakt z Damiany a Dioscorea villosa, ktoré slúžia ako zdroj fytosterolových látok napomáhajúcich tomuto procesu. Smldinec chlpatý (Dioscorea villosa) patrí medzi rastliny, ktoré sa používajú tiež ako prírodná alternativa zmierňovania symptómov sprevádzajúcich obdobie klimaktérie. Medzi klimakterické příznaky patria návaly tepla a potenie, zvýšené búšenie srdca, únava, poruchy spánku, depresie, závraty, poruchy koncentrácie, zvýšená podráždenosť, úzkosť, emocionálne výkyvy a iné.
Účinok smldinca chlpatého je významný pre dosiahnutie optimálneho množstva a rovnováhy ženských pohlavných hormónov estrogénu a progesterónu, ktoré majú významnú úlohu pre zdravie ženy. Pre dosiahnutie optimálneho účinku prípravku sa odporúča užívať Stimulen niekoľko mesiacov.

O prsia by sme sa mali starať nielen z estetického hľadiska, ale aj zdravotného. Je to síce obohratá platňa, napriek tomu sú štatistiky zarážajúce. Na Slovensku je ročne diagnostikovaných približne 2 400 zhubných nádorov prsníka. Pravidelné mamografické prehliadky pritom absolvuje iba tretina Sloveniek. Mesačné samovyšetrenie prsníkov praktizuje len jedna pätina slovenských žien. Je smutné, že mnohé dámy venujú svojim prsiam patričnú pozornosť až keď sa niečo začne diať.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať