Podbrezovčanky šokujúco vyhrali Európsky pohár družstiev

0
- Reklama -
[fusion_text]

Straubing  – Kolkárky slovenského klubu ŽP Šport Podbrezová senzačne v sobotu triumfovali na Európskom pohári družstiev v nemeckom Straubingu. Vo finále zdolali maďarský ZTE-ZAEV TK Zalaegerszeg 7:1 (3447:3378).

Podbrezovčanky v zložení Dagmar Kyselicová, Jana Turčanová, Eva Štefanidesová, Nikola Tatoušková, Katarína Valigurová, Kristína Diabelková a Dagmara Dideková postúpili do semifinále zo štvrtého miesta v kvalifikácii. V semifinále si poradili s nemeckým KC Schrezheim 5:3 (3476:3477) a po odhodlanom výkone ovládli jasne aj finále.

Darilo sa aj kolkárom slovenského šampióna z Podbrezovej, ktorí na Svetovom pohári v srbskom meste Backa Topola získali bronzové medaily. Podbrezovčania v zložení Tomáš Pašiak, Daniel Tepša, Milan Tomka, Vilmoš Zavarko, Martin Kozák, Peter Šibal a Erik Kuna postúpili do semifinále z tretieho miesta v kvalifikácii. V ňom nestačili na neskoršieho víťaza a favorita SKV Rot Weiss Zerbst z Nemecka, keď prehrali 3:5. V boji o bronz ale zdolali chorvátsky KK Zapresič 6:2.

Slovensko v Straubingu na EP zastupoval aj Inter BRatislava, ktorý obsadil konečné 11. miesto. Na Pohári NBC v rakúskom Ritzingu štartovali aj muži ŠK Modranka, ktorí obsadili 15. miesto.


Európsky pohár žien:

semifinále:
TJ Spartak Preřov (ČR) – ZTE-ZAEV TK Zalaegerszeg (Maď.) 3:5 (3428:3501)
KC Schrezheim (Nem.)- ŽP Šport Podbrezová (SR) 3:5 (3477:3476)

finále:
ZTE-ZAEV TK Zalaegerszeg – ŽP Šport Podbrezová 1:7 (3378:3447)
      
Svetový pohár mužov:

semifinále:
SKV Rot Weiss Zerbst (Nem.) – ŽP Šport Podbrezová (SR) 5:3 (3631:3617)
KK Zapresič (Chorv.) – KK Belehrad (Srb.) 3:5 (3658:3661)

o bronz:
ŽP Šport Podbrezová – KK Zapresič (Chorv.) 6:2 (3714:3591)

finále:
SKV Rot Weiss Zerbst – KK Belehrad 6:2 (3668:3614)[/fusion_text][one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”no” hide_on_mobile=”no” background_color=”#efefef” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”center center” border_position=”all” border_size=”1px” border_color=”#81d742″ border_style=”solid” padding=”10px” margin_top=”50px” margin_bottom=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][fusion_text]Zdroj: TASR | Foto: TASR ilustračná foto[/fusion_text][/one_full][one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”yes” hide_on_mobile=”no” background_color=”” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” border_position=”all” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”solid” padding=”” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][sharing tagline=”Zdieľaj” tagline_color=”” title=”Podbrezovčanky šokujúco vyhrali Európsky pohár družstiev” link=”https://sjz.sk/podbrezovcanky-sokujuco-vyhrali-europsky-pohar-druzstiev/” description=”” pinterest_image=”https://sjz.sk/wp-content/uploads/2015/10/kol07_24_5_07.jpg” icons_boxed=”yes” icons_boxed_radius=”4px” box_colors=”” icon_colors=”” tooltip_placement=”” backgroundcolor=”” class=”” id=””][/sharing][/one_full][one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”no” hide_on_mobile=”no” background_color=”#d8d8d8″ background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” border_position=”all” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”solid” padding=”20px” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][fusion_text]

PREČÍTAJTE SI Z DANEJ KATEGÓRIE

[/fusion_text][recent_posts layout=”default” hover_type=”none” columns=”4″ number_posts=”4″ offset=”1″ cat_slug=”” exclude_cats=”ostatne-sporty” thumbnail=”yes” title=”yes” meta=”yes” excerpt=”yes” excerpt_length=”20″ strip_html=”yes” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][/recent_posts][/one_full]
- Reklama -