Prečo pestrý jedálny lístok nie je kompletný bez proteínovej tyčinky

Správne stravovanie je základom úspechu pri akejkoľvek premene tela k lepšiemu. Dvojnásobne to platí ak cvičíte. Či už sa snažíte nabrať svalovú hmotu alebo zhodiť nadbytočné kilá, vyberajte si čo prijímate a vaša snaha bude oveľa efektívnejšia. Celotýždňové povinnosti však len málokomu umožňujú vždy siahnuť po plnohodnotnej pevnej strave, ktoré telo potrebuje. Prečo sú kvalitné proteínové tyčinky ideálnym doplnkom aktívnej životosprávy, nám pomohla vysvetliť skúsená výživová poradkyňa Evka Blaho.

0
197
- Reklama -

Nie nadarmo sa hovorí: ste to, čo jete. Ak od svojho tela pravidelne vyžadujete zvýšenú fyzickú aktivitu, platí to dvojnásobne. Rast objemu a funkčnosti svalstva, úbytok zlých tukov a zlepšenie celkovej kondície – to všetko predpokladá dostatočný prísun základných zložiek, ktoré telo na tieto premeny využíva. Ide najmä o proteíny, sacharidy, vlákninu, minerály a vitamíny. Všetky tieto zložky majú svoj jedinečný a nenahraditeľný význam.

Proteíny

Rast stvalstva je proces založený na neustálom trhaní a obnovovaní svalových vlákien prostredníctvom aminokyselín získaných z bielkovín, t.j. proteínov. Najmä pri silovom tréningu je preto ich zvýšený prísun kľúčový. Slovami odborníčky: „Proteíny fungujú ako zdroj stavebného materiálu na tvorbu svalovovej hmoty, enzýmov, niektorých hormónov, regulujú elektrolyty, tekutiny a pH tekutín, fungujú ako protilátky a sú zdrojom energie, ak nepostačujú sacharidy. Množstvo príjmu bielkovín spočíva v úrovni aktivity – čím aktívnejší športovec, tým je potrebná väčšia denná dávka bielkovín.“

Sacharidy

Objemové i kondičné cvičenie, ale aj každodenné aktivity – sacharidy (cukry) sú ich bezpodmienečnou súčasťou. Sú hlavným zdrojom energie pre naše telo. Dôležité je pritom rozlišovať jednoduché a zložené sacharidy. „Pri zložených, tzv. polysacharidoch nedochádza k rýchlej inzulínovej odozve ako pri jednoduchých – tie sa naopak veľmi ľahko ukladajú do nechceného podkožného tuku.“, upresňuje odborníčka.

Vláknina

Odporúča sa najmä pri chudnutí, keďže vďaka viazaniu vody zväčšuje svoj objem, a tým vytváraj dlhší pocit sýtosti. Okrem toho na seba viaže kyseliny, čím znižuje hladinu cholesterolu v krvi a podporuje trávenie. Urýchľuje tiež prechod potravy črevami, pričom ich zároveň čistí a chráni nás tak pred ochoreniami tráviaceho traktu.

Minerály a Vitamíny

Obe tieto zložky dokážu aj v menších množstvách zabezpečiť správny chod organizmu. Výnimočná situácia nastáva práve pri zvýšenej fyzickej aktivite, ako aj pri zrýchlenom metabolizme, ktorý je súčasťou všetkých pohybových aktivít. Vtedy dochádza k ich výraznému úbytku. Na zabezpečenie dopĺňania energie, posilňovania imunity, ochrany svalov a kĺbov a mnohých ďalších existenčných funkcií preto potrebujeme zabezpečiť dostatok vitamínov a minerálov v tele.

Viac o TEKMAR SLOVENSKO, s.r.o. – „Poznáme recept na najlepšie tyčinky“

TEKMAR viac ako 20 rokov ponúka produkty v súlade s trendom zdravého životného štýlu a zdravej výživy každému, kto chce viac a každému kto potrebuje viac. Predstavuje súlad moderného, aktívneho spôsobu života a zdravej výživy. Každý produkt spojený s logom TEKMAR prináša kvalitu, inovatívnosť a originalitu. Je výsledkom vízie priniesť spotrebiteľovi komplex benefitov a zároveň výrobok bohatý svojim obsahom a chuťou. Mnohé z nich sa stali, na základe nezávislých hodnotiteľov top produktami v segmente.

S cieľom využitia poznatkov vedy a výskumu sme vytvorili excelentné Centrum zdravia, pre vývoj najmä funkčných potravín. Na vývoji nových typov tyčiniek sa tak podieľa tím kvalifikovaných pracovníkov v spolupráci s prizvanými odborníkmi z rôznych oblastí vedy a výskumu. Výsledkom tejto spolupráce je uvedenie nových tyčiniek pre retailové distribučné kanály i segmet lekární a drogérií, športovej výživy, gastra a horeca. Pod názvom GreenLine vzniká postupne rada inovatívnych výrobkov s pridanou hodnotou. Technologický vývoj nových receptúr müsli tyčiniek so živými probiotickými kultúrami, vybilancovaných proteínových tyčiniek a sypkých zmesí s využitím plnohodnotných rastlinných surovinových zdrojov, vznikol na základe širokej spolupráce našich odborníkov, vedcov a dodávateľov. V úzkej spolupráci s vedeckými partnermi kontinuálne vyvíjame originálne výrobky s obsahom nutrične významných látok, ktoré sa vďaka svojej vysokej kvalite, vyváženosti a širokej škále príchutí stávajú neoddeliteľnou súčasťou dňa aktívnych ľudí.

Všetko na jednom mieste

Prečo sú proteínové tyčinky skvelým doplnkom výživy aktívnych ľudí? Ich výhodou je, že pokiaľ sa jedná o kvalitný produkt, nájdeme všetky spomenuté výživové zložky pod jednou strechou. Odporúčanie od odborníčky znie: „Proteínové tyčinky sú vhodnou alternatívou klasickej stravy, treba si však odstriehnuť, aby neobsahovali príliš veľa konzervačných látok, sladidiel, a aby bielkovinová zmes bola kvalitná.“ Pri výbere by sme teda určite mali ísť cestou skúseného a overeného výrobcu, akým je napríklad TEKMAR SLOVENSKO, s.r.o., ktorý sa viac ako 20 rokov venuje výrobe funkčných produktov a neustále investuje do ich rozvoja a inovácie.

Proteínové tyčinky Sport Protein Bar TEKMAR svojim zložením ideálne vykrývajú momenty, kedy nestíhate zabezpečiť živiny prostredníctvom pevnej stravy. Obsahujú 25 % vysoko stráviteľných a kvalitných proteínov, čo pre organizmus zabezpečí vysoký podiel aminokyselín. Významná je výrazná prítomnosť vlákniny a zložených sacharidov, t.j. dobrých cukrov. Bohatú paletu vitamínov predstavuje niacín, kys. pantoténová, biotín, kys. listová, vit. E a C a samozrejme celý rad vitamínov skupiny B (B1, B2, B6, B12). V neposlednom rade by mali tyčinky s kvalitným obsahom aj skvelo chutiť. Sport protein Bar TEKMAR nájdete v štyroch príchutiach: čokoláda, vanilka, jahoda a brusnica, z ktorých si každý nájde tú svoju. Odporúčaná spotrebiteľská cena týchto tyčiniek je 1,45 eur.

Zhrňme si nadobudnuté informácie. Proteínové doplnky sú vhodné, v prípade nadmerného energetického výdaju, kedy telo potrebuje zvýšený podiel proteínov, sacharidov, vlákniny, vitamínov i minerálov. Sú ideálne pre ľudí so zvýšenou fyzickou aktivitou, ale aj pre tých, ktorí vyznávajú zdravý štýl stravovania. Rýchle raňajky, poobedňajší snack alebo doplnenie proteínov po cvičení, všade tam ponúkne svoj výživový potenciál kvalitná proteínová tyčinka.

Zdroj: tekmar.sk

 

- Reklama -