Prešov proti Montpellieru o ďalší krok k postupu,štart Rábeka otázny

Prešov - Po dvoch výhrach nad Čechovskými medveďmi sú hádzanári Tatrana Prešov v hre o postup z C-skupiny Ligy majstrov 2016/2017. V sobotu od 16.00 h nastúpia v domácej Tatran handball aréne proti francúzskemu Montpellieru, na ktorý strácajú dva body. V dôležitom zápase by Francúzom radi vrátili prehru 23:28 z Montpellieru.

0
Ilustračné foto
- Reklama -

Práve zápasom proti Montpellieru vstúpili Prešovčania do bojov v C-skupine. Vo Francúzsku im nevyšiel najmä druhý polčas, inak však favoritovi statočne vzdorovali. “V konečnom účtovaní bol rozhodujúcim faktorom ich brankár. V prvom polčase sme mali osem vylúčených a oni iba dvoch. Sotva polovicu riadneho hracieho času sme odohrali s plným počtom hráčov. Aj napriek tomu sme sa však statočne držali,” vrátil sa ešte tréner Rastislav Trtík k prvému zápasu. Po ňom nasledovalo víťazstvo nad Metalurgom Skopje a po nedávnych dueloch s Čechovskými medveďmi sú Prešovčania na lichotivej tretej priečke.

Ich pozícia mohla byť ešte lepšia, ak by doma nestratili body s nórskym tímom Elverum Handball. K tomu sa však už nevracajú a po nečakanej prehre v SEHA lige na palubovke Izvidač CO Ljubuški (28:33) už myslia na sobotný duel. “Je to prestížny zápas. Málokto počítal už len s naším postupom do skupinovej fázy Ligy majstrov. O to milšie je prekvapenie, že po šiestich odohratých zápasoch sme na treťom mieste. Myslím si, že ak v sobotu zdoláme Montpellier, tak môžeme reálne pomýšľať na postup. Na Metalurg Skopje si veríme a potom máme vonku Elverum Handball, ktorému máme čo vracať. Postupová matematika by nám aj priala, ale na to môžeme myslieť až v prípade, že zdoláme Montpellier. Oni sú favoritom, o tom sa ani nemusíme baviť. Všetky posty majú kvalitne zdvojené, niektoré i strojené. Ich prednosťou je silný obranný val, rýchle krídla a sú aj výborne strelecky vybavení,” uviedol tréner Trtík pre TASR. Montpellier patrí k najväčším favoritom skupiny, ale jej lídrom jej španielsky tím Naturhouse La Rioja.

Prešovčania sa v sobotnom zápase pokúsia dotiahnuť sa na druhú priečku, na ktorú strácajú dva body. Proti francúzskemu mužstvu to však budú mať náročné. “Majú kvalitatívne silné hráčske zastúpenie na každom poste. Navyše nehrajú toľko súťaží ako my, takže majú viac času na prípravu na zápasy Ligy majstrov. V nedávnych zápasoch nehral Kavtičnik, hoci v uplynulom zápase proti Metalurgu Skopje hádzal sedmičky. Nehral ani Guigou a to sú dvaja tvoriví hráči, ktorí majú veľkú kvalitu v rozohrávke,” vystrúhal Trtík komplimenty najbližšiemu súperovi Tatrana.

Tréner Prešovčanov vie, že na víťazstvo bude potrebný stopercentný výkon všetkých hráčov, vrásky mu však robí zdravotný stav jednej z opôr. “Veľký otáznik je nad štartom Olivera Rábeka. Aj ďalší hráči doplácajú na to, že máme zápasový program poriadne nabitý a niet času na poriadnu regeneráciu. Oli ešte absolvuje magnetickú rezonanciu, a ak sa potvrdí, že nemá nič natrhnuté, tak bude definitívne rozhodnutie na ňom. Videl som z piatich metrov, keď sa mu prehol členok. Nič príjemné. Nie je to jeho prvé zranenie a bol by som nerád, keby mal potom celoživotné chronické problémy. Je pravda, že momentálne má výbornú formu a svojimi výkonmi je pre nás veľmi cenný. Dobre plní úlohy v obrane i v útoku a jeho absencia by bola výrazným oslabením,” dodal tréner Rastislav Trtík.

Zostávajúci program Tatrana v C-skupine Ligy majstrov:
Sobota, 19. novembra, Tatran Prešov – Montpellier HB (Franc.)
Nedeľa, 27. novembra, HC Metalurg Skopje (Mac.) – Tatran Prešov
Nedeľa, 4. decembra, Elverum Handball – Tatran Prešov
8.- 12. februára 2017, Tatran Prešov – Naturhouse La Rioja

- Reklama -