Prezident vyzdvihol pevnú vôľu a odhodlanie športovcov s mentálnym postihnutím

V rakúskom Grazi a Schladmingu organizovali 11. Svetovú zimnú špeciálnu olympiádu koncom marca a pre náš 24-členný tím, ktorý tvorilo 16 športovcov s mentálnym postihnutím, bola úspešná. Naši reprezentanti získali až 20 cenných kovov – 8 zlatých, 5 strieborných a 7 bronzových medailí. ,,Chcem sa vám poďakovať za vzornú reprezentáciu našej krajiny, Slovensku ste urobili úžasnú reklamu. Vaše úspechy sú výsledkom odhodlania a prekonávania hendikepov, ktoré vám žiaľ život priniesol. O to viac ste pre nás všetkých vzorom a motiváciou,“ povedal prezident Andrej Kiska.

Stretnutie s hlavou štátu športovci prežívali naplno. „Naši športovci si uvedomujú, že ide o výnimočnú udalosť. Nielen oni, ale aj všetci ich blízki a tréneri. Hlavne pre rodičov, vychovávateľov a trénerov je to vysoké ocenenie, že ich dieťa – športovca – prijala hlava štátu,“ zhodnotila Eva Lysičanová, prezidentka Special Olympics Slovakia. Prezidenta Andreja Kisku zároveň všetci športovci pozvali na X. Národné hry špeciálnych olympiád, ktoré budú 21. – 23. júna v olympijskom tréningovom centre  x-bionic v Šamoríne. ,,Prípravy na hry už dávno bežia naplno, prvýkrát budú v takýchto profesionálnych podmienkach. Veľmi sa na toto podujatie tešíme,“ dodala Eva Lysičanová. Záštitu nad Špeciálnou olympiádou prebrala Danka Barteková, bronzová olympijská medailistka a členka Medzinárodného olympijského výboru. Súťažiť sa bude v 7 športoch a hry budú mať medzinárodný rozmer, organizátori očakávajú aj športovcov z Česka, Rakúska a Maďarska.

Special Olympics Slovakia

Hnutie špeciálnych olympiád vzniklo na Slovensku v roku 1993 s cieľom poskytovať celoročný cyklus súťaží a tréningov v športových disciplínach ako atletika, plávanie, gymnastika, futbal, volejbal, cyklistika, zjazdové lyžovanie, bežecké lyžovanie, tenis, stolný tenis, kolieskové korčule, pozemný hokej, boccia, krasokorčuľovanie a iné.

Združuje 42 klubov, 15 športových odvetví, 3 300 športovcov, 120 rodinných príslušníkov, 1 200 dobrovoľníkov. Special Olympics Slovakia je členom Special Olympics International a Slovenského olympijského výboru.

Logo Special Olympics tvorí päť postáv v kruhu, ktorý reprezentuje svet. Postavy sú symbolom športovca, rodiča, trénera, podporovateľa a dobrovoľníka, lebo len vďaka spolupráci všetkých uvedených dokáže hnutie špeciálnych olympiád napĺňať svoj cieľ.

 

Vladimír Minda
Vladimír Minda
Ahojte, volám sa Vlado (44), som tréner kickboxu, vášnivý športovec, milujúci otec, poslušný manžel, dobrý syn, rázny riaditeľ, vášnivý fanúšik a verný kamarát. Pre každého niekto iný, ale v prvom rade pozitívne mysliaci človiečik, ktorý sa snaží motivovať okolie k pohybu a športu. Pretože život je šport a šport je môj život.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať