Pri svetovom rekorde 100 sekundová hranica odolala

Silový žonglér Milan Roskopf – Trojguľový avizoval prekonanie magickej 100 sekundovej hranice v silovom žonglovaní s 15 kilogramovou záťažou.

0
- Reklama -

Malo sa tak udiať v nedeľu 4. septembra na akcii Rytieri na Devíne, kde sa pokúšal okrem prekonania 15 rokov starého svetového rekordu v žonglovaní na výdrž s trom 5 kilogramovými guľami dosiahnuť čas 100 sekúnd (1:40 min.)

Pri tomto výkone mu ako vyzývateľ asistoval aj ďalší silový žonglér Radek Šatka, ktorý je už tiež držiteľom svetového rekordu, ale v inej disciplíne – žonglobehu na 100 metrov so záťažou 3×5 kg.

Na Devíne však išlo o ich vzájomný súboj v silovom žonglovaní, pričom Milan, ako papierový favorit žongloval s tromi 5 kg guľami a jeho vyzývateľ Radek so 4 kilogramovými guľami, čo bol zámer na zdramatizovanie tohto duelu.

Milan Roskopf, potvrdil úlohu favorita a starý svetový rekord prekonal časom 36,10 o 0,25 sekundy, čím avizovaný 100 sekundový limit ostal nateraz neprekonaný.

Aj keď Milan porazil týmto výkonom aj svojho vyzývateľa Radeka Šatku, po utvorení rekordu sa mu poďakoval za to, že ho k tomuto rekordu svojim bojovným výkonom motivačne vybudil.

Nakoľko pri tomto atraktívnom rekorde bol prítomný aj zástupca renomovanej agentúra Dobrý den (ČR), ktorý výkon oficiálne uznal za svetový, vystavený certifikát od agentúry bude zaslaný so zdokumentovaním výkonu aj na zaregistrovanie do svetovej databázy Guinness World Records.

Milan Roskopf – Trojguľový tak splnil všetky predpoklady na to, aby sa ako jediný Slovák v histórii stal už 4 – násobným držiteľom Guinnessovho rekordu.

- Reklama -