Pri úspechu kandidatúry na ME 2017 v Čilistove rozhodla prezentácia

0
- Reklama -
[fusion_text]

Bratislava  – Organizátorom ME 2017 v cezpoľnom behu – krose bude Elements Resort v Čilistove pri Šamoríne. Slovenský atletický zväz (SAZ) túto správu prijal s nadšením.

“S veľkou zodpovednosťou a radosťou sme privítali túto výzvu a urobíme všetko pre to, aby sme presvedčili všetkých atlétov v Európe, že vieme takéto podujatie zorganizovať,” uviedol v stredu na tlačovej konferencii v sídle Slovenského atletického zväzu (SAZ) jeho predseda Peter Korčok, ktorý bol v 5-člennej slovenskej delegácii pri prezentácii kandidatúry na rade Európskej atletiky (EA) vo Frankfurte nad Mohanom.

“V súboji s írskym Dublinom sme zvíťazili pomerom hlasov 12:3, pričom po prvýkrát sa o usporiadateľovi hlasovalo verejne. Po hlasovaní nám viacerí členovia rady potvrdili, že sme mali výbornú prezentáciu. Veľmi zapôsobil aj emotívny prejav nášho majstra sveta v chôdzi Mateja Tótha. Pritom konkurenčný Dublin nemal slabiny, ale našu kandidatúru uprednostnili ako prínos pre európsku atletiku,” dodal P. Korčok.

S myšlienkou kandidatúry na ME 2017 prišiel podpredseda organizačného výboru Ladislav Asványi, ktorý až teraz prezradil niektoré fakty zo zákulisia. “Pred mesiacom bola v Čilistove na kontrole delegácia EA. V záverečnej správe nám odporúčali, aby sme kandidatúru odložili na rok 2018. Argumentovali ubytovacími kapacitami, ďalej tým, že zatiaľ nemáme podpísanú trojročnú zmluvu o televíznych právach a potvrdenie o finančných prostriedkoch. Nevzdali sme to. Na všetkých týchto pripomienkach pracujeme, ale až teraz na nás čaká veľmi veľa práce,” povedal L. Asványi. Predpokladaný rozpočet ME 2017 v krose je 750.000 eur.

SAZ nemá za cieľ iba úspešne zorganizovať ME 2017, ale aj to, aby na šampionáte boli úspešní aj slovenskí reprezentanti. “Našou víziou je vychovať úspešnú generáciu bežcov, aby sa presadili v európskej konkurencii. Koncom novembra sa stretnú zainteresovaní ľudia s väčšou skupinou pretekárov. Chceme vytvoriť dorastenecký tím, ktorý by mal v roku 2017 reprezentovať v kategórii juniorov. Súčasní juniori sa budú pripravovať na kategóriu do 23 rokov. Súčasťou projektu bude aj príprava širšej slovenskej seniorskej špičky,” povedal reprezentačný tréner SAZ Martin Pupiš.[/fusion_text][one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”no” hide_on_mobile=”no” background_color=”#efefef” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”center center” border_position=”all” border_size=”1px” border_color=”#81d742″ border_style=”solid” padding=”10px” margin_top=”50px” margin_bottom=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][fusion_text]Zdroj: TASR | Foto: TASR ilustračná foto[/fusion_text][/one_full][one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”yes” hide_on_mobile=”no” background_color=”” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” border_position=”all” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”solid” padding=”” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][sharing tagline=”Zdieľaj” tagline_color=”” title=”Pri úspechu kandidatúry na ME 2017 v Čilistove rozhodla prezentácia” link=”https://sjz.sk/pri-uspechu-kandidatury-na-me-2017-v-cilistove-rozhodla-prezentacia/” description=”” pinterest_image=”https://sjz.sk/wp-content/uploads/2015/11/10september2014_SAZ_TK_10182310.jpg” icons_boxed=”yes” icons_boxed_radius=”4px” box_colors=”” icon_colors=”” tooltip_placement=”” backgroundcolor=”” class=”” id=””][/sharing][/one_full][one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”no” hide_on_mobile=”no” background_color=”#d8d8d8″ background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” border_position=”all” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”solid” padding=”20px” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][fusion_text]

PREČÍTAJTE SI Z DANEJ KATEGÓRIE

[/fusion_text][recent_posts layout=”default” hover_type=”none” columns=”4″ number_posts=”4″ offset=”1″ cat_slug=”atletika” exclude_cats=”” thumbnail=”yes” title=”yes” meta=”yes” excerpt=”yes” excerpt_length=”20″ strip_html=”yes” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][/recent_posts][/one_full]
- Reklama -