Svet hier zažije už tento víkend veľmi dôležitý míľnik. Po prvýkrát v histórii prišiel ten čas, kedy si milovníci konceptu hier escape room zmerajú sily na majstrovstvách. Už 25. marca 2017 sa v Budapešti stretne 22 najlepších tímov z celého sveta, aby preverili svoje logické myslenie a tímového ducha, prelúskali sa hlavolamami a pokúsili sa rozlúštiť ten najnáročnejší – „Mission: Unlock Enoch”. A to všetko v presne stanovenom a výrazne obmedzenom čase.

Prvé majstrovstvá sveta budú v Budapešti, ktorá je rodiskom fenoménu escape room hier.

 

Finále Red Bull Mind Gamers pripravovali medzinárodne uznávaní inovátori z MIT a Technical University of Vienna, spolu s odborníkmi na vývoj hier z celého sveta. Štvorčlenné tímy budú mať čo robiť. Špecialisti pre nich pripravili ťažké hlavolamy, do vylúštenia ktorých budú musieť zapojiť okrem svojej mysle aj kreativitu, logiku, vizuálne cítenie a stratégiu, no bude to aj čas, ktorý bude po celú dobu hrať nekompromisne proti nim.

Do súťaže sa celosvetovo zapojilo až 9000 súťažiacich, spomedzi ktorých vzišlo vyradzovaním v 75 súbojoch 22 národných tímov, ktoré budú reprezentovať napríklad aj Rakúsko, Francúzsko, Nemecko, USA, Rusko, Singapur či Južnú Kóreu. K 22 tímom sa pripoja aj dve divoké karty. Sledujte tých najchytrejší hráčov z celého sveta počas Red Bull Mind Gamers na redbull.tv.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.