Red Bull 400: najextrémnejší výbeh tohto leta

Odbehnúť si 400 metrov neznie ako veľká výzva. Rozbehnete sa, po chvíli to máte za sebou, ani sa nestihnete zadýchať. Čo keby ste sa však postavili na štart s cieľom odbehnúť si 400 extrémnych metrov? Do kopca, na skokanskom mostíku a so 75% prevýšeným?

Predstavujeme vám Red Bull 400. Po prvýkrát v histórii aj na Slovensku. Najdrsnejších štyristo metrov na adrenalínovom výbehu do kopca, pri ktorých sa rozhodne zadýchať stihnete. Výzva je jasná – zdolanie skokanského mostíka K120 na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách.

Red Bull 400
Ole Martin Wold – Red Bull Content Pool

Red Bull 400 je svetovou sériou vyčerpávajúcich výbehov na strmých skokanských mostíkoch, ktoré sa v letnom období nevyužívajú. Lokality, v ktorých sa preteky organizujú, podliehajú jedinému pravidlu – „štyristovka“ sa môže uskutočniť iba na kopcoch určených k zoskokom na lyžiach alebo na samotných výškových skokanských mostíkoch. K tým najznámejším a legendárnym mostíkom, ktoré preteky hosťujú, sa tento rok pridá aj K120 na Štrbskom Plese. A pravdepodobne s tou najkrajšou scenériou a výhľadom, aký tohtoročné lokality ponúkajú.

Wings for life world run vyhral aj tento rok švédsky vozičkár

V sobotu 11. augusta 2018 si na Red Bull 400 môžu sily zmerať amatéri aj profesionáli, pričom bežecký štýl nebude rozhodujúcim faktorom. Štyristometrová trať so 75% prevýšením bude rozdelená na dve časti. V eliminácii prebehnú rozbehy iba po zlom kopca (pod odrazovú hranu mostíka) a finálové behy sa už pobežia na celú vzdialenosť. Počet účastníkov je limitovaný na 400 mužov a 200 žien, mužské a zmiešané štafety majú kapacitu 50 tímov.

Red Bull 400
Jan Kasl – Red Bull Content Pool

Najextrémnejšia výzva tohto leta je iba pár klikov od vás. Registrácia a viac info na redbull.sk/400.

Drsná séria Red Bull 400

Štyri roky po sebe sa najbližšie k Slovensku schádzali bežci a nadšenci tejto série v českom Harrachove. Tento rok sa podarilo preteky priniesť aj do Vysokých Tatier. Premiérový štyristometrový výbeh na skokanský mostík na Slovensku organizačne zastreší spoločnosť BE COOL, ktorá už pracuje na rekonštrukcii mostíka. Ten bol naposledy využitý pred pätnástimi rokmi.

Cvičenie s bábätkami: 5 tipov na športy s bábätkom

Myšlienka využitia letných opustených skokanských mostíkov napadla v roku 2011 Rakúšanovi Andreasovi Bergerovi. Výzva bola jasná, behom čo najrýchlejšie prekonať klasickú atletickú 400 metrovú vzdialenosť na netradičnej trati skokanského mostíka. Od konca dopadu až po rozjazdovú lávku, s maximálnym uhlom sklonu 37 stupňov (75% prevýšenie). Red Bull 400 sa tak stal najkratším a najextrémnejším globálnym 400 metrovým behom. Séria sa rozšírila do celého sveta a tento rok sa zapojilo rekordných 17 krajín. Okrem Slovenska sa beží aj v Kanade, Japonsku, Švajčiarsku, Nórsku či Poľsku.

Red Bull 400
Dan Vojtech – Red Bull Content Pool
Vladimír Minda
Vladimír Minda
Ahojte, volám sa Vlado (44), som tréner kickboxu, vášnivý športovec, milujúci otec, poslušný manžel, dobrý syn, rázny riaditeľ, vášnivý fanúšik a verný kamarát. Pre každého niekto iný, ale v prvom rade pozitívne mysliaci človiečik, ktorý sa snaží motivovať okolie k pohybu a športu. Pretože život je šport a šport je môj život.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať