Na štarte sa očakáva 140 statočných, ktorí sa predstavia vo vyraďovacích dueloch. Štartuje sa na rovine, kde na jazdcov budú čakať umelé prekážky v štýle superendura, vytvorené z dreva alebo kameňov. Na začiatku trate a na úpätí strmého kopca pôjdu jazdci v dvoch paralelných tratiach, ktoré sa približne v polovici kopca spoja do jednej. Tu sa už pozornosť jazdcov sústredí na nástrahy terénu, výber najvhodnejšej koľaje a prítomnosť súpera. Súboje o každý meter a o najvhodnejšiu koľaj určite prinesú ešte viac adrenalínu!

Počas prvých troch ročníkov Red Bull Get on Top sa kopec v Porúbke pokoriť nepodarilo. Bránou neprešiel zatiaľ ani jeden jazdec, aj keď niekedy chýbalo iba pár metrov. Bude sa 24. septembra 2016 prepisovať história? To závisí hlavne od všetkých jazdcov, ktorí prijmú výzvu a ešte dnes sa zaregistrujú na www.redbull.sk/getontop.

Red Bull Get on Top je podujatie, nadväzujúce na legendárnu akciu, ktorá sa v Porúbke pri Žiline konala pred viac ako desiatimi rokmi. Tento rok sa menia pravidlá a vo vynovenej verzii to nebude iba súboj jazdec vs kopec, ale zároveň aj jazdec vs jazdec. Porúbka zažije celosvetovú premiéru konceptu dual up-hill, ktorý na štartovú líniu proti sebe postaví dvoch pretekárov. Postupuje ten jazdec, ktorý to dotiahne vyššie a podarí sa mu zdolať prekážky na pripravovanej trati. Na štarte sa stretnú profesionáli aj začiatočníci, mladá krv a starí klasici, úspešní jazdci, ale aj neznáme talenty. Prihlásiť sa môžu pretekári s motokrosovou alebo enduro motorkou, a to bez obmedzenia objemových kubatúr. Red Bull Get on Top zaradil do svojho nabitého kalendára aj náš úspešný dakarista, Štefan Svitko.

1. Štefan Svitko. Foto kredit_Archív Red Bull Get on Top