Rehák-Štefečeková na cestách rada koštuje miestne špeciality

0
- Reklama -

[fusion_text]

Lonato – Zuzana Rehák-Štefečeková nie je len úspešnou slovenskou trapistkou, ale v osobnom živote aj príležitostnou gurmánkou. Počas roka ju strelecké súťaže zavedú na rôzne svetové kontinenty, kde sa musí zaobísť bez tradičnej domácej stravy, no bez väčších problémov si vystačí aj s miestnymi kulinárskymi špecialitami. Na tohtoročný svetový šampionát v Lonate sa tešila aj pre osobný pôžitok z talianskej kuchyne.

Úradujúca európska šampiónka je na strelnici Trap Concaverde ako doma. Počas roka sa sem rada vracia niekoľkokrát ako súťažiť, tak aj trénovať. Do Lonata ju však neláka len dobré zázemie, ale aj vychýrenosť domácej gastronómie. “Talianska kuchyňa je veľká výhra. Máme tu dokonca jednu obľúbenú reštauráciu a vždy, keď do nej prídeme, tak nás vítajú a pýtajú sa, čo za preteky máme tentoraz. Ich domáce jedlá určite môžem,” priznala pre TASR Rehák-Štefečeková.

Tento rok sa jej gastronomické znalosti rozrástli o mnohé špeciality rôznych svetových krajín ako napríklad Mexiko, Spojené Arabské Emiráty či Cyprus. “Rada koštujem nové veci, ale s mierou, musí mi to byť sympatické. Som za takéto testy, na jednej strane je to lepšie, ako si brať z domu salámu,” uviedla 31-ročná reprezentantka. Dôvodom je prehnaná špecifická chuť jednotlivých jedál, aj preto si predsa len vezme z domu minimálne jednu poistku. “V Mexiku som sa nenašla, všetko tam je pikantné, ale úplne. Na preteky si osobne vždy beriem niečo domáce, čo zachráni situáciu, napríklad tuniaka. Cyprus je grécka kuchyňa, listová zelenina a množstvo šalátov, to mi taktiež veľmi chutí.”

Na stredných súťažných vzdialenostiach od domova ju vždy sprevádza aj rodinný talizman. Je ním psík Alex. “Keď ideme autom, chodí všade s nami. Tešia sa aj ľudia naokolo. Dlho ho nevideli, keďže počas roka sme hlavne lietali. Každý sa hneď pristaví, porozpráva sa, zaujíma sa o neho. Ešte kým počuje a vidí, chodí so mnou,” dodala s úsmevom Rehák Štefečeková, ktorá na tohtoročných MS obsadila v trape 12. priečku.[/fusion_text][one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”no” hide_on_mobile=”no” background_color=”#efefef” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”center center” border_position=”all” border_size=”1px” border_color=”#81d742″ border_style=”solid” padding=”10px” margin_top=”50px” margin_bottom=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][fusion_text]Zdroj: TASR | Foto: TASR, ilustračné foto[/fusion_text][/one_full][one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”yes” hide_on_mobile=”no” background_color=”” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” border_position=”all” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”solid” padding=”” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][sharing tagline=”Zdieľaj” tagline_color=”” title=”Rehák-Štefečeková na cestách rada koštuje miestne špeciality” link=”https://sjz.sk/rehak-stefecekova-na-cestach-rada-kostuje-miestne-speciality/” description=”” pinterest_image=”https://sjz.sk/wp-content/uploads/2015/09/20121221_sportovci17024791-300×204.jpg” icons_boxed=”yes” icons_boxed_radius=”4px” box_colors=”” icon_colors=”” tooltip_placement=”” backgroundcolor=”” class=”” id=””][/sharing][/one_full][one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”no” hide_on_mobile=”no” background_color=”#d8d8d8″ background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” border_position=”all” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”solid” padding=”20px” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][fusion_text]

PREČÍTAJTE SI Z DANEJ KATEGÓRIE

[/fusion_text][recent_posts layout=”default” hover_type=”none” columns=”4″ number_posts=”4″ offset=”1″ cat_slug=”ostatne-sporty” exclude_cats=”” thumbnail=”yes” title=”yes” meta=”yes” excerpt=”yes” excerpt_length=”20″ strip_html=”yes” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][/recent_posts][/one_full]

- Reklama -