Trenčania po reakcii Ľuptáka podali podnet na DK SZĽH

0
FOTO TASR – Branislav Račko
- Reklama -

Detva – Vedenie Dukly Trenčín podalo podnet na disciplinárnu komisiu Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) pre konflikt, ktorý sa odohral po utorňajšom zápase baráže o Tisport Ligu v Detve. Domáci v ňom zvíťazili 4:3 po predĺžení a šéf HC 07 Orin Róbert Ľupták po skončení stretnutia verbálne zaútočil na kabínu hostí, najmä na Marcela Hossu. Informoval o tom web cas.sk.

“V prvom rade musím povedať, že by sa malo pozerať na mužstvá rovnako bez ohľadu na to, z ktorej súťaže prišli do play out. Potom by možno nevzplanuli podobné emócie. Nikomu som neublížil, len som si povedal svoj názor. Aj keď ma to s odstupom času mrzí, lebo som nemusel reagovať až tak. V každom prípade som hrdý na mojich chlapcov, ktorí dokázali, že hokej na kvalitnej úrovni sa dá robiť aj v malom meste, bez veľkých peňazí a hlavne so srdcom. Vždy som tvrdil, že emócie k športu patria. Nemám rád, keď sa niekto vyvyšuje. A keď, tak nech ukáže kvality na ľade. V utorok som sa ospravedlnil šéfovi Dukly pánovi Ružičkovi, no stále tvrdím, že svoj názor vysloviť môžem a to mi nikto nezakáže,” povedal Ľupták pre Nový Čas.

“Pýtal som sa ho, že aký mal dôvod na svoju reakciu, keďže ja som tam nebol. Ospravedlnil sa mi, vraj zápasy prežíva emotívne a aby sme sa nehnevali,” uviedol predseda predstavenstva Dukly Viliam Ružička.

- Reklama -