Repka odstúpil z postup prezidenta Slovenskej lyžiarskej asociácie

0
Ilustračné foto
- Reklama -

Bratislava – Prezident Slovenskej lyžiarskej asociácie (SLA) František Repka odstúpil vo štvrtok zo svojej funkcie. TASR o tom informoval v zaslanej správe.

Svoj krok zdôvodnil nekoncepčnou prácou predsedníctva SLA, resp. názorovými nezhodami s dvoma videprezidentnmi asociácie. Tiež vyjadril podozrenie, že v predsednístve SLA prichádza k účelovej manipulácii s informáciami.

“V súlade s článkom 13.14, Stanov Slovenskej lyžiarskej asociácie, sa týmto vzdávam funkcie prezidenta Slovenskej lyžiarskej asociácie – občianskeho združenia, IČO: 42133700, so sídlom SR, Karpatská 15, 058 01 Poprad. Dôvodom vzdania sa funkcie prezidenta SLA, je nekoncepčná a neprofesionálna práca predsedníctva SLA, ako aj dlhotrvajúce a stupňujúce sa názorové nezhody s dvoma viceprezidentmi asociácie. Ide najmä o vzťah a systém podpory k reprezentačným družstvám a najlepším športovcom v rámci SLA. Je to aj zjavná neochota riešiť ich postavenie a podmienky prípravy, ktoré im vďaka skvelým výsledkom prináležia, a to nie konfrontačným spôsobom, ale konštruktívnym dialógom, v záujme rozvoja lyžiarskeho športu na Slovensku.

Zároveň mám na základe interných informácií podozrenie, že v rámci predsedníctva SLA dochádza k účelovej manipulácii s informáciami zo strany viceprezidentov, a tiež ovplyvňovaniu členov predsedníctva SLA, k presadzovaniu ich osobných názorov a záujmov v SLA.

Z titulu postavenia prezidenta SLA som zásadne proti takýmto praktikám, ktoré sa dlhodobo uplatňujú vo vedení SLA a keďže nemám kompetencie ovplyvniť tento stav, s ktorým sa v žiadnom prípade ako bývalý vrcholový športovec nestotožňujem, nevidím ďalej význam vykonávať túto funkciu s plným nasadením a presvedčením o správnosti smerovania SLA pri rozvoji lyžiarskeho športu na Slovensku. Toto vzdanie sa funkcie je účinné odo dna doručenia predsedníctvu SLA podľa článku 13.14, Stanov SLA,” uviedol liste zaslanom SLA.

- Reklama -