Rogers sa po 11 rokoch dočkal bronzovej medaily z OH 2004

[fusion_text]

Lausanne 1. septembra  – Austrálsky cyklista Michael Rogers sa po jedenástich rokoch dočkal bronzovej medaily z OH 2004 v Aténach. Tridsaťpäťročný jazdec pôvodne obsadil na olympiáde v individuálnej časovke štvrté miesto, no víťazovi Tylerovi Hamiltonovi v roku 2012 odobrali zlato za doping a z výsledkov jeho meno vyškrtli.

Trojnásobný svetový šampión Rogers vyhlásil, že „medaila pridáva niečo hmatateľné do jeho krásnych spomienok“. Hamiton sa v roku 2011 priznal k dopingovej minulosti. Bol kľúčovým svedkom Americkej antidopingovej agentúry (USADA) v procese voči jeho bývalému kolegovi Lanceovi Armstrongovi, ktorý celú dekádu realizoval systematický dopingový program bez toho, že by ho niekto prichytil.

Zlatú medailu z OH v Aténach dodatočne udelili Rusovi Vjačeslavovi Jekimovovi, bývalému dlhoročnému Armstrongovmu kolegovi z tímu US Postal. Američan Bobby Julich, ktorý získal striebro, sa takisto priznal k užívaniu nedovolených podporných prostriedkov po tom, čo USADA zverejnila svoju správu.

Rogers bol v minulosti klientom talianskeho lekára Michelea Ferrariho, ktorému USADA doživotne zakázala činnosť, hoci vždy odmietal dopingové praktiky. MOV Austrálčanovi bronzovú medailu oficiálne udelil v utorok. „Je to pre mňa veľká česť. Táto bronzová medaila je pre mňa veľkou satisfakciou,“ citovala agentúra AP slová Rogersa počas ceremoniálu v sídle Medzinárodného olympijského výboru (MOV) v Lausanne, na ktorom nechýbal ani prezident MOV Thomas Bach či šéf Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) Brian Cookson.[/fusion_text][one_full last=“yes“ spacing=“yes“ center_content=“no“ hide_on_mobile=“no“ background_color=“#efefef“ background_image=““ background_repeat=“no-repeat“ background_position=“center center“ border_position=“all“ border_size=“1px“ border_color=“#81d742″ border_style=“solid“ padding=“10px“ margin_top=“50px“ margin_bottom=““ animation_type=“0″ animation_direction=“down“ animation_speed=“0.1″ class=““ id=““][fusion_text]Zdroj: TASR | Foto: TASR/AP [/fusion_text][/one_full][one_full last=“yes“ spacing=“yes“ center_content=“yes“ hide_on_mobile=“no“ background_color=““ background_image=““ background_repeat=“no-repeat“ background_position=“left top“ border_position=“all“ border_size=“0px“ border_color=““ border_style=“solid“ padding=““ margin_top=““ margin_bottom=““ animation_type=“0″ animation_direction=“down“ animation_speed=“0.1″ class=““ id=““][sharing tagline=“Zdieľaj“ tagline_color=““ title=“Rogers sa po 11 rokoch dočkal bronzovej medaily z OH 2004″ link=“https://sjz.sk/rogers-sa-po-11-rokoch-dockal-bronzovej-medaily-z-oh-2004/“ description=““ pinterest_image=“https://sjz.sk/wp-content/uploads/2015/09/Italy_Giro_D_Italia122668156043.jpg“ icons_boxed=“yes“ icons_boxed_radius=“4px“ box_colors=““ icon_colors=““ tooltip_placement=““ backgroundcolor=““ class=““ id=““][/sharing][/one_full][one_full last=“yes“ spacing=“yes“ center_content=“no“ hide_on_mobile=“no“ background_color=“#d8d8d8″ background_image=““ background_repeat=“no-repeat“ background_position=“left top“ border_position=“all“ border_size=“0px“ border_color=““ border_style=“solid“ padding=“20px“ margin_top=““ margin_bottom=““ animation_type=“0″ animation_direction=“down“ animation_speed=“0.1″ class=““ id=““][fusion_text]

PREČÍTAJTE SI Z DANEJ KATEGÓRIE

[/fusion_text][recent_posts layout=“default“ hover_type=“none“ columns=“4″ number_posts=“4″ offset=“1″ cat_slug=“cyklistika“ exclude_cats=““ thumbnail=“yes“ title=“yes“ meta=“yes“ excerpt=“yes“ excerpt_length=“20″ strip_html=“yes“ animation_type=“0″ animation_direction=“down“ animation_speed=“0.1″ class=““ id=““][/recent_posts][/one_full]
Vladimír Minda
Vladimír Minda
Ahojte, volám sa Vlado (44), som tréner kickboxu, vášnivý športovec, milujúci otec, poslušný manžel, dobrý syn, rázny riaditeľ, vášnivý fanúšik a verný kamarát. Pre každého niekto iný, ale v prvom rade pozitívne mysliaci človiečik, ktorý sa snaží motivovať okolie k pohybu a športu. Pretože život je šport a šport je môj život.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať