Rok do Ria – Boxer Tankó má vysoké ciele: „Zlato z ME a potom Rio“

[one_full last=“yes“ spacing=“yes“ center_content=“no“ hide_on_mobile=“no“ background_color=““ background_image=““ background_repeat=“no-repeat“ background_position=“center center“ border_position=“all“ border_size=“1px“ border_color=“#81d742″ border_style=“solid“ padding=“10px“ margin_top=““ margin_bottom=““ animation_type=“0″ animation_direction=“down“ animation_speed=“0.1″ class=““ id=““][fusion_text]Zdroj: TASR | Foto: TASR/AP[/fusion_text][/one_full][fusion_text]

Bratislava 5. augusta – S jedlom rastie chuť. Platí to aj pre talentovaného slovenského boxera Viliama Tankóa, ktorý v júni na I. EH v Baku vybojoval bronzovú medailu v kategórii do 52 kg a prvýkrát sa výraznejšie zapísal do povedomia športovej verejnosti. Pred blížiacim sa európskym šampionátom v bulharskom Samokove (7.-15. augusta) si maximálne verí a chce zaútočiť na najvyšší stupienok.

Ziskom kovu s najcennejším zlatým leskom by si súčasne zaistil miestenku na októbrové MS, kde sa už budú udeľovať miestenky na budúcoročný olympijský turnaj v Rio de Janeiro, ktorý je ďalšou métou mladého pästiara. Slovenská výprava odcestovala do dejiska ME v stredu, Tankó sa k nej pripojí neskôr, keďže v ten deň ešte absolvoval mediálne aktivity Slovenského olympijského výboru (SOV) pri príležitosti 365 dní do začiatku OH 2016. „Myslím, že v Bulharsku mám na to, aby som sa posunul na medailových stupňoch ešte vyššie, ako som bol v Baku. Mojím cieľom je získať zlatú medailu. Patríme k špičke, len musíme byť dostatočne sebavedomí a uplatniť našu tvrdú prácu z telocvične. Keď vstúpim do ringu, vždy boxujem na víťazstvo. Každý súper má dve ruky, dve nohy a jednu hlavu, preto šanca je pre každého rovnaká. V ringu stačí jeden presný úder a môže byť po zápase,“ povedal Tankó.

Slovák v rámci svojej váhovej kategórie musí na ME skončiť do 6. miesta, aby si vybojoval účasť na októbrovom svetovom šampionáte v Katare. „Z neho už finalisti postúpia na olympiádu do Ria. Je to ešte ďaleko, ale snívam o tom, že sa do Brazílie aj ja dostanem. Zo Slovenska tam nebol už vyše dvadsať rokov žiadny boxer, to je pre mňa ďalšia veľká výzva,“ dodal boxer, ktorý pochádza zo skromných pomerov, no tvrdá drina začína prinášať prvé medzinárodné úspechy.

V minulosti trénoval dvakrát týždenne, momentálne sa pod vedením trénera Tomáša KIDa Kovácsa pripravuje denne a to dvojfázovo. „Je to veľký rozdiel. Myslím si, že dva tréningy do týždňa by nestačili ani na ten bronz z Baku. Obetovali sme náš voľný čas, venujem sa boxu naplno, žijem preň 24 hodín,“ tvrdí Tankó, ktorý si pochvaľuje spoluprácu s Kovácsom: „Je vynikajúca. Tomáš je pre nás všetkých vzorom a akoby druhým otcom. Zároveň je kamarátsky, vie nám správne poradiť a usmerniť nás. Je to naozaj skvelý človek.“[/fusion_text][one_full last=“yes“ spacing=“yes“ center_content=“yes“ hide_on_mobile=“no“ background_color=““ background_image=““ background_repeat=“no-repeat“ background_position=“left top“ border_position=“all“ border_size=“0px“ border_color=““ border_style=“solid“ padding=““ margin_top=““ margin_bottom=““ animation_type=“0″ animation_direction=“down“ animation_speed=“0.1″ class=““ id=““][sharing tagline=“Zdieľaj“ tagline_color=““ title=““ link=““ description=““ pinterest_image=““ icons_boxed=“yes“ icons_boxed_radius=“4px“ box_colors=““ icon_colors=““ tooltip_placement=““ backgroundcolor=““ class=““ id=““][/sharing][/one_full]

Vladimír Minda
Vladimír Minda
Ahojte, volám sa Vlado (44), som tréner kickboxu, vášnivý športovec, milujúci otec, poslušný manžel, dobrý syn, rázny riaditeľ, vášnivý fanúšik a verný kamarát. Pre každého niekto iný, ale v prvom rade pozitívne mysliaci človiečik, ktorý sa snaží motivovať okolie k pohybu a športu. Pretože život je šport a šport je môj život.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať