Ronaldo vyrovnal Kloseho, pomenovali po ňom letisko na Madeire

0
Portugalský premiér Antonio Costa (druhý vľavo) a portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa (vpravo) odhaľujú pamätnú plaketu na slávnostnej akcii premenovania letiska na súostroví Madeira 29. marca 2017. Letisko na súostroví Madeira pomenovali po portugalskom futbalistovi Cristianovi Ronaldovi. FOTO TASR/AP
- Reklama -

Funchal – Portugalský futbalista Cristiano Ronaldo sa pri emocionálnom návrate do rodného mesta Funchal radoval z gólu v utorňajšom prípravnom zápase proti Švédsku, jeho tím však prehral 2:3. V 138 medzištátnych vystúpeniach má na konte 71 gólov, čím na treťom mieste historického rebríčka najlepších strelcov európskych reprezentácii vyrovnal Nemca Miroslava Kloseho. Pred nimi sú len Maďari Sándor Kocsis (75) a Ferenc Puskás (84).

Desaťtisíc divákov privítalo miestneho hrdinu na Estadio do Maritimo veľkými ováciami, Ronaldo ich potešil gólom v 18. minúte. Za stavu 2:1 išiel dole z ihriska a hostia otočili vývoj. Hráč Realu Madrid bol hlavnou hviezdou večera už pred úvodným výkopom, keď zdvihol nad hlavu trofej pre víťaza EURO 2016. Na tribúne boli aj jeho matka a syn. Prvý gól strelil z bezprostrednej blízkosti a mal prsty aj v druhom, keď po jeho aktivite dali Švédi vlastenca. Fanúšikovia skandovali jeho meno niekoľkokrát počas zápasu, veľkej poklony sa mu dostalo aj v 58. minúte, keď ho vystriedal Ricardo Quaresma.

V stredu po Ronaldovi pomenovali letisko na Madeire. Na oficiálnu ceremóniu na Aeroporto Cristiano Ronaldo s ním zavítali tucty hostí a stovky priaznivcov. Pred terminálom odhalili pamätnú plaketu prezident a premiér Portugalska. “Som hrdý na moje korene, na moju domovinu,” citovala 32-ročného futbalistu agentúra AP. Vo Funchale na jeho počesť už predtým vznikli múzeum, socha aj hotelový komplex. V meste vyrástol spoločne so súrodencami, pokračoval v akadémii Sportingu Lisabon, odtiaľ zamieril do Manchestru United a potom do Realu Madrid.

- Reklama -