S aplikáciami na dovolenku

S aplikáciami na dovolenku. Na dovolenku bez telefónu idú iba dobrodruhovia, hľadajúci adrenalínové zážitky na miestach bez wi-fi a mobilného signálu. My sme aj pre nich vybrali aplikácie, ktoré by sa im mohli hodiť. Dokážu nájsť ubytovanie, reštaurácie, predpovedať počasie aj posvietiť na cestu.

Airbnb

Šikovná aplikácia pre tých, ktorí chcú veľa vidieť, ale nechcú utratiť posledné eurá za ubytovanie. AIR BNB ponúka prenájom vo viac ako 34 000 mestách a to v 192 krajinách. Nájdete tu všetko: od bytov a izieb až po domy na stromoch a lode. Pre prenajímateľov zasa ide o dobrý zdroj príjmu, možno i na ďalšiu dovolenku. Ponúkané miesta sú overené a appka poskytuje celosvetový zákaznícky servis. Aplikácia je k dispozícii zdarma.

logo_apple     logo_android


aTools / X­‑Watch

Nosiť veľa nástrojov a náradia so sebou na dovolenku je nepraktické. Stačí vám jediná aplikácia, akýsi švajčiarsky nožík v mobile. aTools dokážu premeniť blesk fotoaparátu na baterku, majú kalkulačku, pravítko, kompas, lupu, stopky, odpočítavanie, merajú vzdialenosť od rôznych objektov aj intenzitu osvetlenia.

TIP: Ľudovít Kocsis: Niekto zbiera známky, ja medaily v karate

Podobne na funkcie bohatá je appka X­‑Watch pre športovcov – užívateľov Apple, ale tá je už za 1,95 USD. aTools sú aj vo verzii free.

logo_apple     logo_android


TripAdvisor Hotels Flights

Cestujete a neviete sa rozhodnúť kam? Jedna z najznámejších aplikácií má jednak zozbierané milióny referencií od turistov a jednak dokáže priamo rezervovať hotely, reštaurácie aj letenky. Okrem toho odporúča zábavné atrakcie a skutočne preverené miesta, ktoré sa nachádzajú vo vašej blízkosti. Všetko je doplnené názormi (spýtajte sa na fórach ďalších užívateľov), fotkami a videami, ktoré môžete pridať aj vy. Appka je zdarma.

logo_apple     logo_android


The Weather Channel

Aplikácia sa chváli viac ako 200 členným tímom meteorológov, preverenými dátami a najpresnejšou predpoveďou počasia. Skutočne umožňuje získať veľmi detailné predpovede počasia už po hodinách a vy si vďaka nim viete naplánovať denný program.

TIP: Čo priniesla IFA pre športovcov?

Ak si nastavíte obľúbené miesta, tak budete vedieť, aké je tam počasie. Appku odporúčajú aj technické portály a časopisy, lebo je intuitívna a užívateľsky prívetivá. Patrí medzi najsťahovanejšie a je zdarma.

logo_apple     logo_android


ATM Hunter

Poznáte situáciu, keď potrebujete v cudzine hotovosť a neviete, kde je najbližší bankomat (ATM)? S aplikáciou ATM Hunter máte vyhrané. Len vďaka GPS alebo zadaním adresy, kde sa práve nachádzate, zistíte vzdialenosť a trasu k najbližšiemu ATM. A to bez ohľadu na to, či ste v USA alebo v Brazílii. Môžete vyhľadať akýkoľvek bankomat alebo ATM len svojej banky. Aplikácia je dostupná zdarma a obsahuje i vyhľadávanie bezkontaktných terminálov.

logo_apple     logo_android


Triposo

Šikovný cestovný sprievodca. Aplikácia je zadarmo a pracuje v režime off­‑line. Poskytuje praktické a podrobné mapy, ktoré sú vždy užitočné pri hľadaní cesty. Aplikácia vám sama navrhne, čo a kde vidieť, či zažiť – od pamiatok až po nočný život.

TIP: Jedzte zdravšie, behajte lepšie!

Pozná festivaly, ale aj miestnu faunu a flóru. Výborný je i konvertor meny, ak práve netušíte, aký je kurz. V on­‑line režime má ešte ďalšie funkcionality.

logo_apple     logo_android

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať