Sagan víťazom exhibičného kritéria v japonskej Sajtame

Sajtama 29. októbra - Slovenský cyklista Peter Sagan zvíťazil v sobotu na exhibičných pretekoch v japonskej Sajtame. Na tamojšom kritériu odsunul na druhé miesto domáceho Šoa Hacujamu, tretí skončil Brit Christopher Froome.

0
- Reklama -

V bodovacej súťaži, ktorá bola súčasťou pretekov, skončil úradujúci majster sveta zo Slovenska siedmy, z triumfu sa tešil domáci Juklja Araširo. Časovku jednotlivcov ovládol domáci Kento Omači, Saganov krajan a tímový kolega z Tinkoffu Michael Kolář bol 21. Kolář v kritériu obsadil 30. pozíciu.

Sagan tak uzavrel vo víťaznom štýle fantastickú sezónu. V tomto roku vyhral klasiku Gent – Wevelgem, krátko potom ovládol aj jubilejný 100. ročník slávneho podujatia Okolo Flámska, ktoré patrí medzi päť najprestížnejších klasík na svete. V máji zbieral víťazstvá na svojich obľúbených pretekoch v Kalifornii, o mesiac neskôr v Kyjove pomohol svojmu bratovi Jurajovi vyhrať titul majstra Slovenska. Na Tour de France piatykrát vyhral bodovaciu súťaž o zelený dres, získal tri etapové triumfy a dva dni bol lídrom celkovej klasifikácie.

Na olympiáde v Riu, kde štartoval v pretekoch cross country, neuspel pre technické problémy. Vrátil sa na cestu a v septembri sa v bretónskom Plumelecu stal prvým majstrom Európy medzi profesionálmi. Vyhral GP Quebec a triumf v celkovej klasifikácii renkingu WorldTour si definitívne zabezpečil po treťom mieste na Eneco Tour v Beneluxe. V katarskej Dauhe potom 16. októbra nedal súperom šancu ani na svetovom šampionáte, záverečný špurt na ňom vyhral o dĺžku bicykla a obhájil titul svetového šampióna. Stal sa len šiestym jazdcom, ktorému sa to podarilo. Od budúcej sezóny bude jazdiť v nemeckej stajni Bora-Hansgrohe.

- Reklama -