Šatan o Draveckom: „Nebol v stave trénovať či hrať“, Dravecký sa ospravedlnil

Realizačný tím vyradil Draveckého z kádra na turnaji v piatok pre porušenie životosprávy a pôvodne nechcel situáciu ďalej komentovať. Po tom, čo sa v médiách objavili ďalšie dohady a informácie, Šatan sa k incidentu ešte raz vrátil. „Nechceme veľmi na novo otvárať zlyhanie jedného hráča a zakryť tak dobré výkony, ktoré sme videli od celého mužstva, bojovnosť, vytrvalosť. Chcem k tomu povedať len toľko, že hráč nešiel domov len za, že boli len na večeri a vrátili sa. Problém bol v tom, že hráč nebol ráno na tréningu v potrebnom fyzickom a psychickom stave, aby ho absolvoval a mohol odohrať tri náročné zápasy,“ povedal Šatan.

Vyradenie pre Draveckého ešte nemusí znamenať úplný koniec v národnom tíme. Šatan nevylúčil, že keď si vyrieši svoje problémy, je šanca, že sa do nej v budúcnosti ešte vráti. V prebiehajúcej sezóne však už nie. „Myslím si, že v tejto sezóne určite to, čo sa udialo zaváži, takže sa už nechceme nejako ďalej s Vladom zaoberať. Už sme na tom stratili pár dní. Čo sa týka smerom do budúcnosti, budeme radi, keď si Vlado vyrieši svoje problémy, nech už sú akéhokoľvek rázu. A myslím si, že si možno smerom do budúcnosti budeme vedieť predstaviť spoluprácu,“ dodal Šatan.

Dravecký sa spoločne s obrancom Adamom Jánošíkom pripojil k tímu  priamo v dejisku turnaja, keďže v čase zrazu v Bratislave si plnil klubové povinnosti v Lige majstrov v drese Třinca. V prvom zápase na turnaji proti Francúzsku sa nezmestil do zostavy trénera Craiga Ramsayho, na súpiske sa neobjavil ani v piatkovom zápase proti ruskému olympijskému výberu.

Vedenie reprezentácie ho napokon z tejto akcie uvoľnilo z dôvodu porušenia životosprávy. „Reprezentácia je v poslednej fáze prípravy na olympijské hry a tím sa musí plne sústrediť na turnaj. Pre nás je to uzavreté a viac by sme sa k tejto citlivej veci nechceli vyjadrovať,“ povedal ešte v Hamare hovorca slovenskej výpravy Peter Jánošík.

Dravecký sa ospravedlnil

Slovenský hokejový reprezentant Vladimír Dravecký sa ospravedlnil fanúšikom, spoluhráčom aj vedeniu zväzu za svoje správanie počas turnaja MECA Hockey Games v nórskom Hamare. Realizačný tím ho vyradil z kádra pre porušenie životosprávy a generálny manažér reprezentácií Miroslav Šatan v pondelok uviedol, že v olympijskej sezóne s ním už v národnom mužstve nepočítajú.

„Situácia, ku ktorej prišlo, ma veľmi mrzí,“ vyhlásil útočník HC Oceláři Třinec. „V osobnom živote prežívam náročnejšie obdobie, ale to ma neospravedlňuje. Chcel by som sa touto cestou ospravedlniť vedeniu Slovenského zväzu ľadového hokeja, spoluhráčom a takisto fanúšikom. Zároveň chcem poprosiť médiá, aby rešpektovali moje súkromie a poskytli mi priestor k vyriešeniu komplikovanej životnej situácie. Verím, že sa budem môcť naplno venovať hokeju, sezóne v klube a v budúcnosti ešte zabojujem o reprezentačný dres,“ uviedol Dravecký v stanovisku, ktoré zverejnila webstránka HC Oceláři Třinec.

Tridsaťdvaročný krídelník sa po vyradení v národnom tíme opäť zapojil do tréningového procesu v jeho klube, ktorý sa pripravuje na extraligový súboj s Hradcom Králové. „HC Oceláři Třinec nebude situáciu, ktorá sa stala v Nórsku, nijako ďalej riešiť. Nejde o problém, ktorý by sa bezprostredne dotýkal nášho klubu, pretože k Vladovmu vyradeniu zo slovenskej reprezentácie prišlo v čase, keď hráči HC Oceláři dostali po svojom postupe do semifinále Ligy majstrov od trénera Varaďu voľno a Vladimír Dravecký bol v tej dobe navyše v režime slovenskej hokejovej reprezentácie,“ uviedol v klubovom vyhlásení hovorca HC Oceláři Třinec Radim Sajbot.

Dravecký pre denník Plus JEDEN DEŇ povedal, že bol pred prvým stretnutím v Hamare so spoluhráčom Michelom Miklíkom v reštaurácii na suši a na hotel sa vrátili pred jedenástou večer. Šatan v pondelok vysvetlil, že hráča neposlali z Nórska domov len za to, že bol na večeri, ale že na druhý deň nebol na rannom tréningu v potrebnom fyzickom a psychickom stave, aby ho mohol absolvovať a odohrať na turnaji tri náročné zápasy.

Vladimír Minda
Vladimír Minda
Ahojte, volám sa Vlado (44), som tréner kickboxu, vášnivý športovec, milujúci otec, poslušný manžel, dobrý syn, rázny riaditeľ, vášnivý fanúšik a verný kamarát. Pre každého niekto iný, ale v prvom rade pozitívne mysliaci človiečik, ktorý sa snaží motivovať okolie k pohybu a športu. Pretože život je šport a šport je môj život.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať