Šatana prekvapili niektoré výkony, nominácia na ZOH približne o mesiac

O tom, že dodržať taktické pokyny vyplývajúce zo štýlu, ktorý hráčom vštepuje kanadský kouč, nie je jednoduché, svedčia aj slová obrancu Dominika Graňáka: „Bude dôležité, aby sme vydržali hrať to, čo potrebujeme, celých 60 minút. Aj keď je to veľmi náročné, takže by sme mali vydržať aspoň čo najväčšiu časť zápasu. Na turnaji sme mali väčšie výkyvy, ale počas nich nás zachránili brankári, takže to nebolo až tak vidieť. Všetci traja chytali veľmi dobre. Potrebujeme zlepšiť výpadky, ktoré sme mali v druhej tretine s Ruskom, alebo v prvej proti Nórsku. Na druhej strane, formujeme nový tím, zvykáme si na nový štýl a to sa nedá naučiť z večera do rána. Takže preto tento turnaj hodnotím ako dobrú prípravu.“

Tréner Ramsay počas turnaja zvýšil na svojich zverencov hlas, stalo sa to po druhej tretine s Ruskom: „Pýtal som sa, či je na ľade ten istý tím, aký som videl v úvodnej tretine. Robili sme ešte veci, ktoré nefungujú, ale ináč som s výkonmi mužstva spokojný. Hráči chcú a to je pre mňa podstatné.“

Výkyvom sa Slováci nevyhli ani v zápase s Francúzskom, keď súper pomerne ľahko vyrovnal nepriaznivý stav z 0:2. V mužstve však boli viacerí hráči, ktorí pod trénerom Ramsayom absolvovali premiéru. „Pre nás bolo dôležité otestovať ich, aby sme videli, ako zvládajú osvojenie nového štýlu. Niektorí z nich príjemne prekvapili,“ vyhlásil generálny manažér reprezentácie. Výkony hráčov robia príjemné starosti celému realizačnému tímu. „Myslím si, že do konečnej nominácie budeme vyberať z tímu, ktorý bol na Nemeckom pohári a z tímu, ktorý bol v Nórsku. Zostava bude teda kombinovaná. Neviem to vyjadriť číselne, ale keď som po Nemeckom pohári povedal, že zhruba polovica hráčov má šancu na ZOH, to isté môžem povedať aj teraz,“ dodal Šatan. Na rozhodovanie bude mať celý trénerský kolektív približne mesiac: „Presný termín sme si nedali, ale predpokladám, že konečnú nomináciu budeme robiť niekedy v polovici januára. Posledný januárový týždeň má Slovenský olympijský výbor (SOV) schvaľovať nominácie, takže vtedy by to už malo byť jasné.“

Osobitnou kapitolou budú brankári, ktorí opäť zamotali hlavy trénerom svojimi výkonmi. Denis Godla vychytal víťazstvo s Francúzskom, Július Hudáček predviedol niekoľko excelentných zákrokov v dueli s Ruskom a Branislav Konrád nepustil za svoj chrbát ani jeden puk v zápase s Nórskom. Pri konečnom rozhodovaní, ktorá trojica pocestuje na ZOH, bude mať veľké slovo Ján Lašák. „Bude mať najväčší poradný hlas. Samozrejme, budeme do toho zasahovať viacerí, ale Jano je tu na to, aby ponúkol expertný pohľad a budeme načúvať aj jeho názoru,“ potvrdil Šatan. Adeptov na štart v Pjongčangu je okrem tejto trojice viac, v Nemecku dostali možnosť presvedčiť Ján Laco, Patrik Rybár a Marek Čiliak. „Neviem, či som si výkonom proti Nórsku vypýtal miesto na ZOH. Dúfam, že áno,“ povedal Konrád. „Uvidíme, je ešte skoro na také úvahy. Dôležité je, aby slúžilo zdravie, uvidíme, ako to dopadne,“ dodal 30-ročný brankár.

Vladimír Minda
Vladimír Minda
Ahojte, volám sa Vlado (44), som tréner kickboxu, vášnivý športovec, milujúci otec, poslušný manžel, dobrý syn, rázny riaditeľ, vášnivý fanúšik a verný kamarát. Pre každého niekto iný, ale v prvom rade pozitívne mysliaci človiečik, ktorý sa snaží motivovať okolie k pohybu a športu. Pretože život je šport a šport je môj život.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať