Šatník a zdravie volá: Zima je tu v plnej kráse!

To, že chceme pôsobiť štýlovo počas každého ročného obdobia je zrejmé. Nakupujeme často podľa toho, čo sa nám páči a nie podľa účelovosti. Obchody však ponúkajú množstvo kúskov aj do chladného počasia, v ktorých si neprivodíme zdravotné problémy. A nezabúdajte, že v zime veľmi pomáhajú aj doplnky.

Túto zimu sa celkom vydarili aj módne kolekcie. Prajú totiž tomu, aby sme sa obliekli štýlovo a aj efektne do studeného počasia. Čo je teda trendy a zároveň aj vhodné do zimy?

Roláky

Kedysi sme ich možno nenávideli a teraz si ich kúpime dobrovoľne. Roláky sa nosia a sú veľkým trendom aj u pánov. Či už tenšie alebo hrubšie, môžeme sa iba tešiť. Dýchacie cesty a krk nám budú vďačné za to, že na ne cez bundu neprefukuje studený vzduch.

Dlhé svetre

Obnažené ladviny a holé brušká sú fajn. Ale v lete. Ak si nechcete privodiť naozaj vážne problémy močových ciest, mali by ste si osvojiť módny trend dlhých svetrov. Nájdete ich všade, pretože sa naozaj nosia. V niektorých prípadoch dokonca platí, že čím je sveter viac ovresized, tým je zaujimavejší.

Nohavice s vysokým pásom

Už leto prinieslo so sebou nohavice, ktoré majú vyšší sed, alebo pás. V horúcom počasí sme ich obnosili k crop topom a teraz ich môžeme využiť na ochranu nášho zdravia. Nie je nič lepšie, ako keď sú v zimných dňoch ladviny dobre schované. Vyšší pás na rifliach a nohaviciach dokonale podčiarkne naše postavy. Ak sa vám nepozdáva, že by ste si do takýchto nohavíc mali zapraviť tirčko či košeľu, pokojne ju majte iba voľne na nich.

Veľké šály

Šály sa stávajú hlavným módnym doplnkom zimného obdobia. Predávajú sa v mnohých farbách a materiáloch a aj veľkostiach. Tiež však začína platiť, že čím väčší, tým lepší. A my celkom súhlasíme. Pretože okrem toho, že nám poslúži na zakrytie krku a brady, môžeme si doň „zababúšiť“ už aj ramená, ruky aj hruď. A páni nie sú výnimkou, v mužských oddeleniach si určite tiež nájdu ten svoj.

Čapice a rukavice

Nemusíme asi vysvetľovať, že čapice a rukavice sú v zime naozaj potrebné. Ak ide o rukavice, pokožka na rukách v zime naozaj trpí. Ruky sú práve tou časťou tela, ktorú máme odhalenú najviac a pri prechodoch z teplého do studeného prostredia sa koža sťahuje a vysušuje. Nezabúdajte ich teda doma, poslúžia svojmu účelu a pôsobia aj ako skvelý doplnok k outfitu.

Často sa vraví, že najväčší chlad ide cez našu hlavu. A bude na tom kus pravdy. Čapice sa nosia a tiež sú doplnkom, ktorý môže doladiť a oživiť to, čo sme si obliekli. A naša hlava si udrží teplo čiže nám bude menšia zima.

V zimnom období je však dôležité vrstvenie. Nemusíme sa naobliekať ako cibule, ale tielko či nátelník by sme nemali pod svetre zabúdať. Pretože aj napriek tomu, že si oblečieme sveter dlhý až pod kolená, môže ho podfukovať.

Veď ide predsa o vaše telo, snažte sa ukázať, že obliecť sa môžete štýlovo, ale aj vhodne do počasia. Možno tak inšpirujete aj vaše okolie.

Vladimír Minda
Vladimír Minda
Ahojte, volám sa Vlado (44), som tréner kickboxu, vášnivý športovec, milujúci otec, poslušný manžel, dobrý syn, rázny riaditeľ, vášnivý fanúšik a verný kamarát. Pre každého niekto iný, ale v prvom rade pozitívne mysliaci človiečik, ktorý sa snaží motivovať okolie k pohybu a športu. Pretože život je šport a šport je môj život.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať