ŠK Hornets Košice hostí skupinu LEN Cupu, Brúder: “Ide o skúsenosti”

Košice - Košická mestská krytá plaváreň bude počas najbližšieho víkendu dejiskom C-skupiny LEN Euro Cupu 2016. V druhej najprestížnejšej súťaži Európy sa po šiestich rokoch predstaví aj zástupca zo Slovenska. Hráči ŠK Hornets Košice nastúpia proti trom favorizovaným tímom, s ktorými chcú získať cenné skúsenosti.

0
Tlačová beseda Vodnopólového klubu ŠK Hornets Košice 13. októbra 2016 v Košiciach. Na snímke zľava slovenský vodnopólový reprezentant Samuel Baláž, nový tréner Tomáš Brúder, prezident klubu ŠK Hornets Košice Jozef Karabáš, generálny manažér Ladislav Vidumanský a kapitán mužstva Ladislav Vidumanský ml. FOTO TASR – František Iván
- Reklama -

V Košiciach sa okrem domácich “sršňov” predstavia tri kvalitné tímy zo silných vodnopólových krajín. Domáci sa postupne stretnú s čiernohorským zástupcom Primorac Kotor, maďarským BVSC Budapešť a talianskym CC Neapol. “Spočiatku som si myslel, že prihlásiť sa do LEN Cupu nebol dobrý nápad. Neskôr som sa však nechal presvedčiť prezidentom klubu Jožkom Karabášom, že je potrebné získavať takéto skúsenosti. Dnes sa na to už veľmi teším a som rád, že sme sa prihlásili do tejto súťaže. Hráči sú nabudení, ale neočakávam veľké výsledky. Predpokladám však, že náš tím a celý klub ŠK Hornets naznačí progres. Od účinkovania v LEN Euro Cupe očakávam veľa nových skúseností,” uviedol tréner ŠK Hornets Košice Tomáš Brúder.

Ten sa trénerského kormidla ujal v závere minulej sezóny, na striedačke pokračuje aj v novom ročníku. “Priznám sa, že keď som prichádzal do ŠK Hornets, očakával som oveľa menej čo sa týka podmienok. Som preto milo prekvapený podmienkami, ktoré klub dokázal vytvoriť. Ja ako tréner som veľmi spokojný. Mám k dispozícii veľa hráčov, na tréningu viem postaviť dve mužstvá. Je vidieť, že sa v klube pracuje na zlepšení podmienok a verím, že to podobne pôjde aj v ostatných kluboch. Pre slovenské vodné pólo je to dôležité,” poznamenal bývalý slovenský reprezentant, ktorý plynulo prešiel z hráčskej kariéry na trénerskú.

V súčasnom kádri ŠK Hornets Košice je štvorica legionárov. Dvoch Ukrajincov doplnili dvaja hráči z Ruska, ktorí zvýšia konkurenciu v tíme. “Títo hráči by nám mali pomôcť prekonať obdobie, kým dorastú naši vlastní mladí odchovanci,” uviedol prezident klubu Jozef Karabáš, ktorý zároveň ocenil otvorenie košického ČH-čka. Podmienky, v ktorých sa pripravujú slovenské tímy, sa však nedajú porovnať s prípravou družstiev vo vyspelých vodnopólových krajinách. “Starému mestu platíme 154 eur za každú hodinu tréningu. Snažíme sa trénovať 2-3 hodiny denne, niekoľko dní v týždni. Dá sa preto ľahko vypočítať, koľko nás stoja už len samotné tréningy. Nie sme v ľahkej situácii,” priznal Karabáš, ktorý je rád, že čakanie na ďalšiu účasť ŠK Hornets Košice na účasť v pohárovej Európe je na konci.

Na víkendový turnaj sa už teší aj Samuel Baláž, jedna z letných posíl Hornets. “Toto sú tie zápasy, pre ktoré robíme tento šport. Budú ťažké a vypäté, hráme so svetovou špičkou. Trénujeme naozaj tvrdo, ideme do maximálneho vyčerpania. Príprava je v plnom prúde a tento turnaj bude vrcholom celého snaženia,” uviedol 22-ročný vodný pólista.

Program C-skupiny LEN Euro Cup 2016:

Piatok, 14. októbra:
BVSC Budapešť (Maď.) – CC Neapol (Tal.), 18.00
ŠK Hornets Košice – Primorac Kotor (Č. Hora), 19.30
Sobota, 15. októbra:
Primorac Kotor – CC Neapol, 18.00
ŠK Hornets Košice – BVSC Budapešť, 19.30
Nedeľa, 16. októbra:
ŠK Hornets Košice – CC Neapol, 9.30
BVSC Budapešť – Primorac Kotor, 11.00

- Reklama -