ŠKODA STUPAVA TROPHY 2015 – dobre namazaný stroj!

[one_full last=“yes“ spacing=“yes“ center_content=“no“ hide_on_mobile=“no“ background_color=““ background_image=““ background_repeat=“no-repeat“ background_position=“center center“ border_position=“all“ border_size=“1px“ border_color=“#81d742″ border_style=“solid“ padding=“10px“ margin_top=““ margin_bottom=““ animation_type=“0″ animation_direction=“down“ animation_speed=“0.1″ class=““ id=““][fusion_text]Zdroj: Peter Jasenovec | Foto: Roman Dubovsky[/fusion_text][/one_full][fusion_text]

Sezóna maratónov na horských bicykloch vrcholí. Vydarený pretekový víkend na Záhorí prilákal davy bežcov, cyklistov a divákov.

Viac ako tisícka cyklistov a bežcov sa v posledný júlový víkend stretla na štartovej čiare cyklisticko-bežeckého trojdňového podujatia ŠKODA STUPAVA TROPHY. Táto akcia funguje ako dobre namazaný stroj. Toho roku som chodil viac po veľkých zahraničných pretekoch než po domácich. Videl som napríklad absolútne špičkovú organizáciu logisticky náročných etapových pretekov na viacerých ostrovoch v Chorvátsku, zažil som skúsených profesionálov organizujúcich Beskidy MTB Trophy v Poľsku, odjazdil výborne zorganizovaný najväčší maratón v Maďarsku. Ak porovnávam stupavský trinásty ročník so zahraničím, môžem povedať, že ŠKODA STUPAVA TROPHY je akcia z pohľadu cyklistu účastníka naozaj svetová. Ľudia z organizátorského tímu vedia, čo robiť, kde majú stáť, čo vysvetľovať, čo podať. Pódium pre víťazov, veľkoplošná obrazovka, dostatok možností občerstvenia, strážená úschovňa bicyklov, umývacie boxy, všetko, ako má byť. Nestretol som sa so zaváhaním a nech sa snažím akokoľvek si spomenúť, s takto kvalitne pripraveným maratónom som sa u nás azda ešte nestretol. Organizátori – palec hore!

Zvládnutá organizácia je síce dôležitá, ale maratón maratónom robí trasa. A stupavské pretekárske lesné okruhy si získali rešpekt pretekárov každej výkonnostnej úrovne a zamerania. Stupavčania trasami potešili rýchlikov, ktorých baví naplno šprintovať hodinku-dve, ale tiež aj tých, ktorí pod sto kilometrov tretry neobúvajú. Takmer tisíc pretekárov sa v hlavnej časti podujatia – MTB maratóne – rozbehlo na 4 trasy s dĺžkami 25, 42, 76 a 105 kilometrov. Víťazmi najdlhších maratónskych trás sa stali Michaela Malariková medzi ženami a z mužov bol najrýchlejší Andrej Kubiš. Michaela trasu zdolala za 5 hodín a 47 minút a Andrej dorazil do cieľa s časom 4:39.

 

IMG_3263

 

Okrem sobotných vytrvalostných MTB disciplín sa v Stupave v rámci podujatia dalo pretekať v piatok v XC eliminátore a v nedeľu v behu. Beh a MTB maratón sa môže pretekať ako kombinácia. Organizátori mysleli aj na najmenších a budúce hviezdy horskej cyklistiky – pre deti vo veku 1,5 až 7 rokov pripravili detský cyklomaratónik, staršie deti vo veku 8 až 14 rokov zápolili v pretekoch JUNIOR TROPHY.

Organizátorov som už chválil, ale musím špeciálne oceniť ich počínanie po skončení pretekov. Po každom takomto podujatí je potrebné miesto, kde sa odohrávalo, uviesť do pôvodného stavu. Maratónci spolu s partnerom pretekov Technické Služby Mesta STUPAVA zabezpečili aj odvoz odpadu, ktorý bol na lúke dávno pred ich akciou. Ďalší palec hore a o rok sa určite vidíme opäť![/fusion_text][one_full last=“yes“ spacing=“yes“ center_content=“yes“ hide_on_mobile=“no“ background_color=““ background_image=““ background_repeat=“no-repeat“ background_position=“left top“ border_position=“all“ border_size=“0px“ border_color=““ border_style=“solid“ padding=““ margin_top=““ margin_bottom=““ animation_type=“0″ animation_direction=“down“ animation_speed=“0.1″ class=““ id=““][sharing tagline=“Zdieľaj“ tagline_color=““ title=“ŠKODA STUPAVA TROPHY 2015 – dobre namazaný stroj!“ link=“https://sjz.sk/skoda-stupava-trophy-2015-dobre-namazanydstroj-2/“ description=““ pinterest_image=“https://sjz.sk/wp-content/uploads/2015/08/IMG_3262-300×200.jpg“ icons_boxed=“yes“ icons_boxed_radius=“4px“ box_colors=““ icon_colors=““ tooltip_placement=““ backgroundcolor=““ class=““ id=““][/sharing][/one_full]

Vladimír Minda
Vladimír Minda
Ahojte, volám sa Vlado (44), som tréner kickboxu, vášnivý športovec, milujúci otec, poslušný manžel, dobrý syn, rázny riaditeľ, vášnivý fanúšik a verný kamarát. Pre každého niekto iný, ale v prvom rade pozitívne mysliaci človiečik, ktorý sa snaží motivovať okolie k pohybu a športu. Pretože život je šport a šport je môj život.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať