Vysokohorský beh cez Klín vyhrala Lucia Dobrucká medzi ženami a prvenstvo v mužoch si do Poľska odniesol Pawel Krawczyk

Do cieľa prišlo v limite 78 bežcov, ktorí mali v nohách 20,5 km s prevýšením 1280 m. Ženské prvenstvo zostalo doma na Slovenku, keď do cieľa dobehla ako prvá Lucia Dobrucká (HK Direct Bytča) s časom 2:35:11: „Išlo sa mi vynikajúco, prvé výbehy boli  ťažšie ale nemala som žiadne krízy. Neskôr tie zbehy už boli fantastické. Moje víťazstvo som venovala nedávno zosnulým záchranárom, ktorý zahynuli v tragickej havárii vrtuľníka pri obci Strelníky. Boli v mojej mysli po celý čas pretekov.“

klin_naky_dobrucka

Aj keď sa v tomto roku nepodarilo prekonať traťové rekordy, obdivuhodný je aj výkon prvého muža v cieli, Poliaka, Pawla Krawczyka (Dare 2b Polska) : „Máme za sebou veľmi pekné preteky cez Klin s kolegami zo Slovenska. Skyrunningové preteky sú naozaj navštevované so silnou konkurenciou. Behalo sa mi skvelo, trasa bola ťažká, ale počasie vyšlo a nebolo veľmi horúco. Držali sme sa vo štvorici s bežcami, ktorých som už poznal z predošlých pretekov na Slavkovský štít (Šelma Vertical) a vedel som sú rýchli. Trocha som  sa obával zbehov, lebo som nevedel čo od nich čakať a pred štartom mi on nich vraveli, že sú ťažké a technické. Aj som zariskoval, keďže som tu prvý krát a musel som dávať pozor na to, čo mi vraví GPS. Veril som aj v pokorenie rekordu trate (1hod. 52 min.), to sa mi však nepodarilo, lebo do cieľa som prišiel s časom 1:57:46. Nevadí, behalo sa mi aj tak skvelo a som s dneškom spokojný.“

TOP 5ka absolútne

1 Paweł Krawczyk Dare 2b Polska 1:57:46
2 Ján Ďurmek Valaská Belá 2:00:20
3 Miroslav Hraško HardcoreRunning Zolná 2:00:58
4 Matej Petrovič BK Závažná Poruba 2:04:20
5 Lukáš Trizna SkialpBobrovec 2:05:02

TOP 5ka Ženy

1 Lucia Dobrucká HK direct Bytča 2:35:11
2 Marína Kissová IrawU 2:42:37
3 Martina Jurošová geo sport team 2:51:53
4 Vanda Hošeková MaguraRun Partizánska Ľupča 2:55:32
5 Martina Bellušová 3:20:15

 

klin_naky_hreben_bezci

Kompletnú výsledkovú listinu nájdete na webe usporiadateľa:
http://klin.snowski.sk/sk/vysledky/Klin_2016_Celkovo.pdf

POZVANKA: SkyMatahon Chopok 25.9.2016 – posledné podujatie ligy SSkyA v sezóne 2016
Tohtoročnú sezónu, prvú pre skyrunning na Slovenku pod oficiálnym zastrešením medzinárodnej ISF (International Skyrunning Federation), zakončíme v Nízkych Tatrách na majestátnom Chopku 25.9.2016 (nedeľa). 42 km a 2600 m prevýšenie bude čakať na všetkých odvážlivcov, ktorí sa rozhodnú zúčastniť sa. Štartovať sa bude zo Srdiečka na južnej strane Chopku.

Registrácia na podujatie je otvorená na webovej  stránke: http://www.activeplanet.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=333&lnk

klin_top3_muzi_mala klin_top3_zeny_mala klin_skyrunners_winners

Vladimír Minda
Vladimír Minda
Ahojte, volám sa Vlado (44), som tréner kickboxu, vášnivý športovec, milujúci otec, poslušný manžel, dobrý syn, rázny riaditeľ, vášnivý fanúšik a verný kamarát. Pre každého niekto iný, ale v prvom rade pozitívne mysliaci človiečik, ktorý sa snaží motivovať okolie k pohybu a športu. Pretože život je šport a šport je môj život.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať