Slávia EU po dráme v derby natiahla víťaznú sériu na 45 zápasov

Bratislava - Volejbalistky VK Slávia EU Bratislava naďalej kraľujú na slovenských palubovkách. Tím z haly Mladosť zdolal v piatkovej dráme 12. kola extraligy po viac ako dvoch hodinách mestského rivala 1. Bratislavský klub 3:2 a natiahol tak unikátnu víťaznú sériu v najvyššej súťaži na 45 zápasov. Vrátane dvoch triumfov v Slovenskom pohári nenašiel rekordný majster premožiteľa v slovenských súťažiach už v 47 stretnutiach.

0
Ilustračné foto
- Reklama -

Slávia EU neprehrala v celej uplynulej sezóne ani raz a k tomu pridala jedenásť triumfov (s pomerom setov 33:3) v aktuálnom ročníku. V piatok podvečer sa však séria Slávie otriasala v základoch. Favorit viedol v derby 2:0 na sety, ale obhajca bronzu z minulej sezóny sa nepoložil a vyrovnal na 2:2. V rozhodujúcom tajbrejku chýbalo 1. BVK za stavu 10:7 len päť bodov k triumfu. Slávia však koncovku zvládla a napokon vyhrala 16:14, keď posledné slovo mala blokárka Sandra Szabóová.

Individuálne najviac vyšiel zápas blokárke 1. BVK Michaele Candrákovej. Bývalá hráčka Slávia zaznamenala 20 bodov, keď dala 5 es a pridala 8 blokov. Na domácej strane sa siedmimi blokmi zaskvela Terézia Widerman, univerzálka Karin Šunderlíková zaznamenala 25 bodov. “Boli to nervy, ale zároveň pekný volejbal pre oko diváka. Gratulujem dievčatám k víťazstvu…,” vydýchol si po stretnutí tréner Slávie EU Michal Matušov, ktorý v lete prebral trénerskú taktovku po Martinovi Hančíkovi. Predtým bol jeho asistentom.

Slávia naposledy padla v slovenskej extralige 11. apríla 2015, keď v druhom zápase finálovej série 2014-15 prehrala na palubovke VK Spišská Nová Ves 2:3. Odvtedy prišla dlhá séria víťazstiev 16-násobného majstra, pričom len v piatich zo 45 duelov musela Slávia o víťazstvo bojovať v tajbrejku. Všetky zápasy v tejto sérii odohrala smečiarka Lucia Mikšíková.

1. BVK bol druhýkrát blízko k ukončeniu série svojho rivala. V minulej sezóne viedol v nadstavbovej časti 27. februára 2016 na domácej palubovke 2:0 na sety a potom v štvrtom dejstve nevyužil päť mečbalov. “Chcem sa všetkým hráčkam poďakovať za prípravu a samotný zápas. Pripravili sme sa ako tím, hrali sme ako tím, bojovali sme ako tím a chýbala k tomu iba víťazná bodka, ktorá bola veľmi blízko. Je samozrejme veľa priestoru na zlepšenie, čo je v tejto fáze súťaže normálne, ale srdiečko je už teraz na správnom mieste a to je tá najpozitívnejšia správa,” povedal po zápase tréner 1. BVK Tomáš Varga.

Oba tímy čaká náročný mesiac, pretože okrem extraligových duelov sa predstavia aj vo Vyzývacom pohári. Slávia sa v 16-finále tohto európskeho pohára stretne s rakúskym UVC Holding Graz (prvý zápas doma 14. 12.) a 1. BVK si skríži zbrane s AEL Limasol. Prvý duel čaká Bratislavčanky 15. 12. na palubovke cyperského klubu.

- Reklama -