[fusion_text]

Las Vegas – Ani jeden slovenský zápasník si na MS v Las Vegas nedokázal vybojovať miestenku na budúcoročné olympijské hry. V noci na nedeľu neuspeli v “mekke hazardu” ani poslední dvaja slovenskí zástupcovia bojujúci o účasť v Riu – voľnoštýliari Dan Pálinkás (do 74 kg) a Soslan Gaglojev (do 125 kg).

Gaglojev najprv v 1/16-finále narazil na Farchoda Anakulova z Tadžikistanu, ktorého zdolal hladko na technickú prevahu. V osemfinále však bol nad jeho sily Parviz Khodavirdi Hadi Basmanj, rozhodca duel predčasne ukončil v druhej perióde v čase 4:43 po tom, čo Iránec získal desiaty bod a viedol nad slovenským reprezentantom 10:0. Gaglojev nešiel ani do opráv a v konečnom zúčtovaní skončil na 11. mieste. Titul získal Turek Taha Akgul.

V kategórii do 74 kg sa nedarilo Pálinkásovi, ktorý vypadol hneď na úvodnej prekážke. V 1/16-finále nestačil na Venezuelčana Cristiana Joseho Sarca Colmenareza a celkovo obsadil 27. priečku. V neolympijskej váhovej kategórii do 70 kg sa predstavil Róbert Ollé. Ten si najprv poradil s Rakúšanom Philippom Crepazom, v osemfinále však prehral s domácim Američanom Jamesom Malcolmom Greenom. V konečnom poradí patrilo Ollému 15. miesto.

Miestenky na OH v Riu si z každej hmotnostnej kategórie vybojovalo najlepších šesť borcov. Ďalšiu možnosť prebojovať sa na olympijské hry budú mať slovenskí zápasníci na celosvetovej a kontinentálnej kvalifikácii, ktoré budú nasledovať po svetovom šampionáte.

MS v Las Vegas voľný štýl – muži

do 57 kg:

finále:

Vladimer Chinčegašvili (Gruz.) – Hassan Sabzali Rahimi (Irán) 5:4


do 70 kg (neolymp. váha):

1/16-finále:

Róbert OLLÉ (SR) – Philipp Crepaz (Rak.) 5:1 na t.b.

1/8-finále:

OLLÉ – James Malcolm Green (USA) 1:12 na t.b., na tech. prevahu

finále:

Magomedrasul Gazimagomedov (Rus.) – Hassan Aliazam Yazdanicharati (Irán) 10:3 na t.b.


do 74 kg

1/16-finále:

Dan PÁLINKÁS (SR) – Cristian Jose Sarco Colmenarez (Ven.) 3:8 na t.b.

finále:

Jordan Ernest Burroughs (USA) – Unurbat Purevjav (Mong.) 12:4 na t.b., výhra na tech. prevahu


do 125 kg

1/16-finále:

Soslan GAGLOJEV (SR) – Farchod Anakulov (Tadž.) 10:0 na t.b., výhra na techn. prevahu

1/8 finále:

Parviz Khodavirdi Hadi Basmanj (Irán) – GAGLOJEV 10:0 na t.b. v II. perióde, na tech. prevahu

finále:

Taha Akgul (Tur.) – Džamaladdin Magomedov (Azer.) 10:0 na tech. prevahu

[/fusion_text][one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”no” hide_on_mobile=”no” background_color=”#efefef” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”center center” border_position=”all” border_size=”1px” border_color=”#81d742″ border_style=”solid” padding=”10px” margin_top=”50px” margin_bottom=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][fusion_text]Zdroj: TASR | Foto: TASR/AP, ilustračné foto[/fusion_text][/one_full][one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”yes” hide_on_mobile=”no” background_color=”” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” border_position=”all” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”solid” padding=”” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][sharing tagline=”Zdieľaj” tagline_color=”” title=”Slováci bez miestenky do Ria, neuspeli ani Gaglojev a Pálinkás” link=”https://sjz.sk/slovaci-bez-miestenky-do-ria-neuspeli-ani-gaglojev-a-palinkas/” description=”” pinterest_image=”https://sjz.sk/wp-content/uploads/2015/09/18jun2015_1EH_BAKU2015_Zapasenie_Volny_Styl_2261655-300×210.jpg” icons_boxed=”yes” icons_boxed_radius=”4px” box_colors=”” icon_colors=”” tooltip_placement=”” backgroundcolor=”” class=”” id=””][/sharing][/one_full][one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”no” hide_on_mobile=”no” background_color=”#d8d8d8″ background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” border_position=”all” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”solid” padding=”20px” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][fusion_text]

PREČÍTAJTE SI Z DANEJ KATEGÓRIE

[/fusion_text][recent_posts layout=”default” hover_type=”none” columns=”4″ number_posts=”4″ offset=”1″ cat_slug=”fight” exclude_cats=”” thumbnail=”yes” title=”yes” meta=”yes” excerpt=”yes” excerpt_length=”20″ strip_html=”yes” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][/recent_posts][/one_full]