Slováci chcú proti Švédom zúročiť eufóriu a využiť atmosféru

Košice - Cenná remíza 31:31 po euforickom závere zápasu v Rusku by mala byť ideálnou pozvánkou pre divákov na hádzanársky sviatok v Košiciach. Steel aréna bude po viac ako štyroch rokoch opäť dejiskom významného hádzanárskeho zápasu, v ktorom Slováci skúsia v kvalifikácii ME 2018 zaskočiť aj vysoko favorizovaných Švédov.

0
Ilustračné foto
- Reklama -

Slováci necestovali do Ruska s veľkými očami, ale skôr v pozícii outsidera zápasu, do ktorej ich posúvali aj vyjadrenia sebavedomého súpera. Zverenci Martina Liptáka však domácich zaskočili a po poslednej minúte, v ktorej na konečných 31:31 vyrovnal Oliver Rábek, sa radovali z cenného bodu. “Myslím si, že remizovať na pôde Ruska sa nepodarí každému z našich súperov v skupine, preto je to veľmi cenný bod. Želámm si, aby sme aj v Košiciach ukázali, že vieme hrať dobrú hádzanú a dokážeme potrápiť Švédov. Dúfam, že výsledkom z Moskvy prilákame do hľadiska čo najviac ľudí,” uviedol v rozhovore pre TA3 Rábek.

Druhý kvalifikačný zápas slovenského tímu je na programe v prvú novembrovú sobotu od 18.00 v košickej Steel aréne. Tá bola dejiskom diváckeho rekordu slovenskej hádzanej, keď na zápase domáceho tímu s Čiernou Horou (36:21) bolo 12. júna 2011 presne 8111 divákov. Je tajným želaním predstaviteľov Slovenského zväzu hádzanej i samotných reprezentantov, aby tento rekord padol proti Švédsku. “Ľudia sa zabavia a ak nám vyjde zápas, môže to byť veľmi pekný zážitok,” uviedol tréner Martin Lipták.

Švédi sú favoriti a podľa brankára Richarda Štochla patria do svetovej špičky. V kvalifikácii ME 2012 síce Slováci dokázali tohto súpera zdolať (23:21), ale odvtedy s ním trikrát prehrali. O silách severského tímu hovorí aj výsledok prvého kvalifikačného zápasu, v ktorom si Švédi poradili s výberom Čiernej Hory presvedčivo 36:21. “Je to veľký zápas s kvalitným súperom. Podáme maximálny výkon a spravíme všetko pre to, aby sme boli pre nich dôstojným súperom,” poznamenal Štochl.

Slovenskí reprezentanti sa na ME zatiaľ naposledy predstavili v roku 2012. Cesta k účasti na kontinentálnom šampionáte v roku 2018 vedie cez umiestnenie na prvých dvoch priečkach v skupine, plus zo siedmich kvalifikačných skupín zároveň postúpi aj najlepší tím z tretích priečok.

Zápas v Košiciach má motto “Vráťme Košiciam hádzanú” a predchádza mu viacero akcií spojených s týmto športom. Deň pred kvalifikačným zápasom sa v Steel aréne konali miniturnaje mládežníckych tímov, všetko s cieľom vrátiť do Košíc hádzanú na vysokej úrovni. “Aspoň takýmto spôsobom chceme Košiciam vrátiť hádzanú. Želáme si, aby prišlo na zápas proti Švédom čo najviac divákov a možno prilákame aj deti, aby sa dali na tento šport,” podotkol Štochl.

- Reklama -