Slováci štartujú púť v A-skupine, Seman chce potvrdiť formu

Košice - Utorňajším zápasom proti Nemecku vstúpia vodní pólisti Slovenska do súbojov Svetovej ligy. Púť v prestížnej súťaži štartujú v Mestskej krytej plavárni v Košiciach, kde by Nemcom radi vrátili nepríjemnú prehru z januárových majstrovstiev Európy v Belehrade. Zápasmi v SL chcú zverenci Antonia Estellera a Petra Nižného potvrdiť výkonnostný progres.

0
Ilustračné foto
- Reklama -

Slovenskí vodní pólisti sa s Nemeckom stretli pomerne nedávno v dôležitom zápase ME v Belehrade. Dramatický zápas napokon rozhodli päťmetrové hody, po ktorých sa z víťazstva 9:8 tešil nemecký tím. Pre Slovákov to znamenalo definitívny koniec nádejí na postup do olympijskej kvalifikácie. Situácia síce napokon nabrala nečakaný smer a Slovensko v kvalifikácii predsa len štartovalo, ale neúspešne. To však nič nemení na skutočnosti, že tím Antonia Estellera by do Svetovej ligy rád vstúpil víťazstvom. “Omladili sme mužstvo. Sme na podobnej hernej úrovni ako Nemci, ale oni sú o to vyspelejší, že vo svojich kluboch hrávajú európske súťaže. U nás sa to dlhodobo nehrávalo, až teraz začali hrať ŠK Hornets v LEN Cupe. Dúfam, že zápas bude kvalitný a zároveň i zaujímavý pre diváka,” uviedol pre TASR Lukáš Seman.

Pri neúčasti Martina Faměru a brankára Lukáša Kozméra by práve hráč OSC Budapešť mal patriť k lídrom slovenského výberu. “Ťažko nahradiť týchto hráčov. Na druhej strane však prišli noví, od ktorých tiež niečo očakávame. Som na nich zvedaví a už sa teším na tento zápas,” uviedol pre TASR asistent trénera Peter Nižný, ktorý v tejto funkcii nahradil Róberta Kaida.

Lukáš Seman zažíva na klubovej úrovni úspešné obdobie, keďže so svojím tímom sa prebojoval do skupinovej fázy Ligy majstrov. Darí sa mu aj individuálne a formu chce potvrdiť i v reprezentačnom tíme. V spomínanom zápase proti Nemecku strelil jeden gól a získal aj cenné skúsenosti z hry nemeckého tímu. “Ukázali svoju kvalitu. Majú dobrú disciplínu a v zlomových momentoch vedeli zachovať rozvahu. Uvidíme, s akým kádrom prídu tentoraz,” poznamenal Seman.

Slováci narazia v A-skupine aj na Rumunov i Srbov, ktorí zvíťazili na nedávnych OH v Riu. “Osobne si myslím, že skupina je celkom dobrá. Jasné, Srbi sú olympijskými víťazmi, takže s nimi asi veľa vody nenamútime. Ale stále proti nim môžeme odohrať kvalitný zápas a učiť sa. Môžeme zároveň divákom ukázať veľkú kvalitu svetovej úrovne. Myslím si, že na ME sme ukázali, že s nimi vieme hrať,” poznamenal Seman narážajúc na januárovú prehru 5:10 so Srbskom. So Srbmi sa Slováci stretnú 10. januára v Novákoch. Ešte predtým odohrajú utorňajší zápas s Nemeckom a 6. decembra sa predstavia v Rumunsku.

Program zápasov Slovenska v A-skupine Svetovej ligy:
15. novembra 2016, Slovensko – Nemecko
6. decembra 2016, Rumunsko – Slovensko
10. januára 2017, Slovensko – Srbsko
14. februára 2017, Nemecko – Slovensko
14. marca 2017, Slovensko – Rumunsko
11. apríla 2017, Srbsko – Slovensko

Základné skupiny SL:

A-skupina: Rumunsko, Nemecko, SLOVENSKO, Srbsko
B-skupina: Holandsko, Chorvátsko, Francúzsko, Grécko
C-skupina: Gruzínsko, Taliansko, Turecko, Rusko

- Reklama -