Slovan odohrá oba zápasy s Medveščakom Záhreb na domácom ľade

0
Ilustračné foto
- Reklama -

Bratislava – Hráči Slovana Bratislava dohrajú základnú časť Kontinentálnej hokejovej ligy 2016/2017 v domácom prostredí. Pôvodne mali záverečný duel s Medveščakom Záhreb absolvovať v piatok 17. februára na ľade chorvátskeho klubu, lenže zápas presunuli do Bratislavy. Uskutoční sa už o tri dni skôr, v utorok 14. februára o 19.00 h.

Medveščak nemá v danom čase k dispozícii arénu, v termíne zápasu KHL ho budú pripravovať na medzinárodné preteky v synchronizovanom krasokorčuľovaní (18. a 19. februára). Vedenie súťaže rozhodlo o presunutí stretnutia po vzájomnej dohode oboch zainteresovaných klubov. “Organizátorom zápasu v súlade s reglementmi bude HC Slovan Bratislava, avšak v danom stretnutí bude ako oficiálne vedený domáci klub Medveščak Zahreb, so všetkým, čo z toho vyplýva,” uviedol bratislavský klub na svojom webe.

“Nanešťastie, nemohli sme ponúknuť vhodný dátum konania stretnutia, ktorý by akceptovalo aj vedenie ligy. Toto bola jediná prijateľná možnosť. Liga by netolerovala zrušenie zápasu,” vyjadril sa Ranko Vučinič, riaditeľ komunikácie Medveščaku. “Dostali sme technické informácie o probléme na štadióne príliš neskoro, aby sme mohli požiadať o skorší presun termínu konania stretnutia alebo výmenu s iným zápasom. Chápeme, že niektorí fanúšikovia budú sklamaní, je nám to úprimne ľúto. Všetci však vieme, že aréna nepatrí klubu a nie sme jej jedinými užívateľmi. Naše možnosti na zmenu v poslednej chvíli sú limitované,” dodal Vučinič pre internetovú stránku záhrebského klubu.

Slovan tak v závere základnej časti privíta na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu Medveščak hneď dvakrát. Druhý duel odohrajú tímy v riadne naplánovanom termíne v stredu 15. februára (19.00), týmto zápasom ukončia “belasí” dlhodobú časť sezóny. Medveščak teraz ponúka svojim priaznivcom vrátenie už vopred zakúpenej vstupenky alebo zájazd na zápas do Bratislavy, ktorý sa uskutoční 14. februára.

- Reklama -