Máš 27 rokov, takže by si mal byť viac-menej na výkonnostnom vrchole. Čo považuješ za svoj doterajší najväčší úspech?

Dúfam, že kariérny vrchol ma len čaká, ešte sa tak necítim (úsmev). A úspech? Nič veľké, človek si dáva nejaké ciele a jeden z nich bolo raz hrať v Česku. Teraz som tu, takže možno toto je taký malý osobný úspech. Uvidíme po kariére, snáď nejaký ten titul tam bude.

Aktuálna sezóna však nielen tebe, ale ani pardubickým priaznivcom zatiaľ príliš veľa radosti nepriniesla, veď po 15 kolách ste v tabuľke na poslednom mieste, keď ste nazbierali len chudobných 9 bodov. Kde hľadať príčiny súčasného neutešeného stavu?

Hokej je o góloch a tie nám chýbajú. Ak zlepšíme koncovku, prídu aj body a lepšie postavenie v tabuľke.

Sezóna je však stále relatívne na začiatku. Veríš, že už sa ´nakopnete´ a nakoniec ešte zažijete úspešný ročník?

Verím, pretože tím mame veľmi kvalitne poskladaný. Ak nám to tam začne padať, určite máme silu na to dostať sa bez problémov do play-off.

Samotný pardubický klub má významné miesto v dejinách československého hokeja, veď za klub hrávali aj také hviezdy ako Dominik Hašek, Vladimír Martinec či Otakar Janecký. Cítiť z klubu slávnu históriu?

Jednoznačne áno. Keď vstúpite na štadión, všade máte možnosť vidieť slávnu históriu. Či už sú to vyradené čísla legiend, alebo pripomienky zisku titulov. Na štadióne máme tiež časť, kde si pripadám ako v múzeu- sú tam fotky hádam od založenia klubu, všetky dresy od tých úplne prvých a podobne.

Aj v súčasnom kádri Pardubíc figuruje niekoľko nesmierne skúsených borcov, ktorí majú skúsenosti nielen s českou reprezentáciou, ale aj KHL či dokonca NHL (napr. Tomáš Rolinek, Petr Hubáček, Filip Novák, prípadne gólman Jakub Štěpánek). Aké je to trénovať a hrať po boku takýchto uznávaných hráčov?

Sledovať týchto hráčov každý deň ako sa pripravujú na tréning či zápas, ako sa starajú o seba, to je samozrejme veľká škola. A pochopiteľne, veľmi rad počúvam aj ich historky, človek sa nasmeje (úsmev).

Na snímke debutant v národnom drese Slovenska Tomáš Bokroš v hokejovom zápase na Nemeckom pohári medzi Slovenskom a Kanadou 7. novembra 2014 v Mníchove. FOTO TASR - Martin Baumann
Na snímke debutant v národnom drese Slovenska Tomáš Bokroš v hokejovom zápase na Nemeckom pohári medzi Slovenskom a Kanadou 7. novembra 2014 v Mníchove. FOTO TASR – Martin Baumann

Keď už sme pri spoluhráčoch, s ktorými chalanmi z tímu si najlepšie rozumieš? A ako ťa vlastne prijala kabína?

Pôsobím tu už druhý rok, takže poznám chalanov veľmi dobre a aj oni mňa. Rozumiem si s každým, či už sú to Česi , alebo chalani zo zámoria, je to jedno.

A čo fanúšikovia „pernikárov“? Sú Pardubice hokejovým mestom?

Stopercentne. Asi najhokejovejším, aké som videl. Ľudia tu hokej milujú a sledujú. Roky sú známi tým, že sú najlepší v ČR a potvrdzujú to stále, aj keď sa nedarí.

Okrem Českej republiky si jednu sezónu strávil aj vo švédskom Södertälje SK. Čo v súčasnosti chýba nášmu hokeju v porovnaní so zahraničím?

Rok mi stačil, aby som si všimol a pochopil, že je to o prístupe k hokeju. Je jedno či ste hráč, manažér alebo kustód, každý v tíme sa snažil byť ten najväčší profesionál v tom, čo robil.

Tvoj otec Ernest je známy hokejový tréner a bývalý československý reprezentant. Bolo ťažké vyrastať v hokejovom prostredí ako syn bývalého profi hráča? Stretol si sa s ohováraním, že si „protekčné dieťa“?

Tak samozrejme, vždy sa na vás dívajú ako na syna trénera, hlavne keď som bol mladší. Bolo tam aj ohováranie, ale tak nebol som ani prvý a ani posledný.

Čo okrem hokeja ťa ešte baví a napĺňa? Pri čom si najlepšie oddýchneš?

Rad si oddýchnem pri dobrom filme, prípadne si niečo prečítam alebo zahrám PlayStation.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.