Spilar sa vracia do Košíc, vo Fínsku mu chýbala rodina

0
- Reklama -

[fusion_text]

Košice – Slovenský hokejový útočník Gabriel Spilar sa po odchode z fínskeho klubu Vaasan Sport vracia do HC Košice. S vedením “oceliarov” sa v utorok dohodol na zmluve do konca sezóny.

Informáciu o Spilarovom príchode priniesla oficiálna internetová stránka košického klubu. Spilar by sa mal v staronovom drese prvýkrát predstaviť v piatkovom domácom zápase proti MHC Martin.

Košický odchovanec sa do materského klubu vracia po tom, čo z neho po minulej sezóne odišiel k účastníkovi najvyššej fínskej súťaže Vaasan Sport. “Chcel som skúsiť zahraničie a dlho to vyzeralo, že budem v KHL. Mal som ešte ambíciu skúsiť nejakú zahraničnú ligu, no nechcel som si v Košiciach zatvoriť dvere. Vo Fínsku bolo všetko v poriadku, bol som spokojný, no bol som tam bez rodiny. To je v mojom veku veľké mínus. Liga však bola veľmi náročná, no myslím si, že herne to bolo z mojej strany celkom fajn,” uviedol Spilar pre TASR.

V nedávnych sezónach bol členom úderného košického útoku s Richardom Jenčíkom a Petrom Bartošom. Nadviazaniu na úspešnú spoluprácu by sa nebránil. “Pán tréner Čada má určite svoje predstavy, no ak by som s nimi hral, bolo by to pre mňa jednoduchšie. Je na trénerovi, ako to poskladá a my hráči sa musíme sústrediť predovšetkým na svoju hru nech už hráme s kýmkoľvek,” poznamenal Spilar.

Meno 34-ročného útočníka figuruje aj v predbežnej nominácii reprezentačného trénera Zdena Cígera na novembrový Nemecký pohár. Skúsený útočník mal z reprezentačnej pozvánky radosť. “Komunikovali sme v čase, keď som bol ešte vo Fínsku. Reprezentačná pozvánka vždy poteší, no pre mňa je teraz dôležité zžiť sa s mužstvom a výkonmi nadviazať na pokračovanie úspešnej série, ktorú teraz košické mužstvo má,” dodal Spilar, ktorý nepatrí k skupine hráčov, ktorá odmieta reprezentáciu. “Je to každého osobná vec a pre slovenský hokej bude len dobre, keď sa veci dajú do poriadku. Ak sa dostanem do konečnej nominácie na Nemecký pohár, rád sa na ňom zúčastním.”

Gabriel Spilar v Košiciach pôsobil aj v uplynulých štyroch sezónach, v ktorých sa dvakrát tešil z majstrovského titulu. Po play off 2015 ho vyhlásili za najužitočnejšieho hráča vyraďovacej časti a získal ocenenie Zlatá korčula. V najvyššej slovenskej súťaži zatiaľ odohral 683 zápasov, v ktorý strelil 185 gólov a pridal 262 asistencií.[/fusion_text][one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”no” hide_on_mobile=”no” background_color=”#efefef” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”center center” border_position=”all” border_size=”1px” border_color=”#81d742″ border_style=”solid” padding=”10px” margin_top=”50px” margin_bottom=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][fusion_text]Zdroj: TASR | Foto: TASR, ilustračné foto[/fusion_text][/one_full][one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”yes” hide_on_mobile=”no” background_color=”” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” border_position=”all” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”solid” padding=”” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][sharing tagline=”Zdieľaj” tagline_color=”” title=”Spilar sa vracia do Košíc, vo Fínsku mu chýbala rodina” link=”https://sjz.sk/spilar-sa-vracia-do-kosic-vo-finsku-mu-chybala-rodina/” description=”” pinterest_image=”https://sjz.sk/wp-content/uploads/2015/10/hokej02_13_2_2015224844-300×201.jpg” icons_boxed=”yes” icons_boxed_radius=”4px” box_colors=”” icon_colors=”” tooltip_placement=”” backgroundcolor=”” class=”” id=””][/sharing][/one_full][one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”no” hide_on_mobile=”no” background_color=”#d8d8d8″ background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” border_position=”all” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”solid” padding=”20px” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][fusion_text]

PREČÍTAJTE SI Z DANEJ KATEGÓRIE

[/fusion_text][recent_posts layout=”default” hover_type=”none” columns=”4″ number_posts=”4″ offset=”1″ cat_slug=”hokej-slovensko” exclude_cats=”” thumbnail=”yes” title=”yes” meta=”yes” excerpt=”yes” excerpt_length=”20″ strip_html=”yes” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][/recent_posts][/one_full]

- Reklama -