Športová strelkyňa Sýkorová Univerzitným športovcom za rok 2016

Bratislava – Ocenenie Univerzitný športovec roka 2016 získala slovenská reprezentantka v športovej streľbe Veronika Sýkorová, ktorá na tróne vystriedala svojho kolegu a vlaňajšieho laureáta Filipa Marinova. Výsledky ankety Slovenskej asociácie univerzitného športu (SAUŠ) vyhlásili vo štvrtok v spoločenskej sále internátu Mladá Garda v Bratislave.

0
Ocenenie najúspešnejších univerzitných športovcov za rok 2016 v Bratislave 8. decembra 2016. Na snímke zľava strelci Lucia Boorová, Matej Medveď a Veronika Sýkorová. FOTO TASR - Jakub Kotian
- Reklama -

Členka ŠKP Trnava a študenta Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU) v Nitre zažiarila v končiacom roku na Akademických majstrovstvách sveta (AMS) v poľskej Bydhošti, kde získal zlatú medailu v skeete. Navyše bola súčasťou bronzového družstva skeetarok, ktoré si na ME v Pragersku vystrieľalo bronzové kovy.

Na snímke strelkyňa Veronika Sýkorová získala hlavnú cenu Univerzitný športovec roka 2016 za prvé miesto v skeete na Akademických majstrovstvách sveta 2016, ktoré organizuje Medzinárodná federácia univerzitného športu (FISU) 8. decembra 2016 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian
Na snímke strelkyňa Veronika Sýkorová získala hlavnú cenu Univerzitný športovec roka 2016 za prvé miesto v skeete na Akademických majstrovstvách sveta 2016, ktoré organizuje Medzinárodná federácia univerzitného športu (FISU) 8. decembra 2016 v Bratislave. FOTO TASR – Jakub Kotian

Okrem Sýkorovej získali ocenenia ďalší športovci, ktorí v tomto roku úspešne reprezentovali Slovensko na akademických majstrovstvách sveta vo svojich športových odvetviach – Marek Mlynek (vodné lyžovanie), Peter Fabian (karate), Richard Vančo a Peter Zelinka (veslovanie), Lucia Boorová, Ondrej Holko, Patrik Jány, Matej Medveď (strelectvo), Miroslav Zaťko, Ľubomír Beňo (rýchlostná kanoistika) a Radoslav Tatarčík (vzpieranie). V kategórii kolektívnych športov dostali cenu vodní pólisti TJ Slávia UK Bratislava, volejbalistky VK Slávia EU Bratislava, volejbalisti VK Slávia SPU Nitra a florbalové tímy FaB Akademik TU Košice a Academic ŽU Žilina.

Súčasťou bohatého kultúrneho programu bolo aj udelenie mimoriadnej ceny SAUŠ, ktorá pripadla páru Michaela Balcová, Samuel Andrejčík. Ten na XV. paralympijských hrách v Riu de Janeiro získal pre Slovensko zlatú medailu v boccii po finálovom triumfe 4:2 nad domácou Brazíliou.

SAUŠ prichystala aj ocenenia pre spolupracujúce športové zväzy, resp. ich predstaviteľov – Miloslava Bencu (Slovenský strelecký zväz), Petra Petroviča (garant biatlonu za SAUŠ), Daniela Líšku (Slovenský zväz karate), Róberta Petrisku (Slovenský zväz rýchlostnej kanoistiky) a Romana Štamberského (člen Výkonného výboru slovenského zväzu ľadového hokeja, garant hokeja pre SAUŠ, dlhoročný spolupracovník, vedúci hokejových výprav na svetových univerziádach).

Pohár prezidenta SAUŠ Júliusa Dubovského pre univerzity, ktoré získali najväčší počet medailí na Slovenskej Letnej a Zimnej Univerziáde, si odniesli zástupcovia Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici (Zimná Univerziáda) a Univerzity Komenského v Bratislave (Letná Univerziáda).

Na športovej akcii “akademikov” sa osobne zúčastnil aj nový prezident Slovenského olympijského výboru (SOV) Anton Siekel.

- Reklama -