Športovci s kombinovaným zdravotným znevýhodnením ukazujú verejnosti, že aj oni vedia byť úspešní

Zažiť pocit prekonania samého seba a dosiahnutia osobného úspechu je to čo už druhý rok zabezpečuje organizácia Špeciálne Olympiády Slovensko. Pre športovcov s kombinovaným zdravotným znevýhodnením bol pripravený unikátny  MATP systém cvičení. Tréningový program motorických zručností (MATP) je jediný športový program na svete, ktorý nevylučuje žiadnu osobu stať sa športovcom, o čom sme sa presvedčili v rámci MATP Challenge day.

“Unikátny tréningový program motorických zručností, ktorý je zostavený odborníkmi Special Olympics International, si vo Zvolene v hoteli Tenis vyskúšalo 10 športovcov s kombinovaným zdravotným znevýhodnením. Aj vďaka tomuto programu sa športovci stávajú súčasťou rodiny Špeciálnych olympiád, kde majú právo športovať a aktívne využívať svoj voľný čas.” Eva Gažová Národná riaditeľka Špeciálnych olympiád Slovensko.

špeciálne olympiady
MATP Challenge Day je o tom, že každý z nás sa vie zlepšovať a posúvať svoje limity. Dokazuje, že aj keď títo športovci vnímajú svet inak, túžbu víťaziť majú rovnakú!

„Cieľom tréningového programu je pomocou športu ponúknuť radosť z vlastného snaženia a úspechu, rozvíjať všetky športové zručnosti a pravidelným tréningom prekonávať vlastné limity. Účelom MATP je pomôcť rozvíjať a zlepšovať motorické zručnosti, ktoré pripravujú športovca nielen na športové disciplíny ale vedú ho aj k vyššej miere nezávislého života“. „Jana Lowinski„ rodič športovca a zodpovedná za MATP program v rámci Špeciálnych olympiád Slovensko

Komplexná príručka MATP vedie trénera, rodiča, odborníka a celú komunitu k pravidelnej športovej činnosti. Podporuje inkluzívny šport, prostredníctvom ktorého zapája aj rovesníkov, ktorí sa tak stávajú unifikovanými partnermi. Príručka je manuálom pre cvičenie v klubovom, školskom i domácom prostredí. Komplexná metodika rozvíja: 

  • Mobilitu
  • Obratnosť
  • Kopanie
  • Zručnosti ovládania vozíka
  • Plávanie
  • Úchopy a hody.
špeciálne olympiady
Športovci s kombinovaným zdravotným znevýhodnením ukazujú verejnosti, že aj oni vedia byť úspeš ni

Všetci máme právo žiť plnohodnotný život a šport nám dáva príležitosť ukázať verejnosti, že Sme medzi Vami. .MATP Challenge Day je o tom, že každý z nás sa vie zlepšovať a posúvať svoje limity. Dokazuje, že aj keď títo športovci vnímajú svet inak, túžbu víťaziť majú rovnakú! 

O organizácii Special Olympics

Špeciálne olympiády sú inkluzívnou organizáciou využívajúcou šport a vzdelávanie, prostredníctvom ktorých sa každý deň na celom svete snaží posilniť postavenie ľudí s intelektuálnym znevýhodnením. Celosvetová organizácia vznikla v roku 1968. Na Slovensku oslavujú Špeciálne olympiády tento rok 27. výročie založenia. Na celom svete v 192 krajinách sveta športuje viac ako 5,5 miliónov osôb s intelektuálnym znevýhodnením. S podporou viac ako 1 milióna trénerov, učiteľov a dobrovoľníkov sa organizuje viac ako 108 000 súťaží ročne v 32 druhoch olympijských športov.

Viac informácií o Špeciálne olympiády Slovensko nájdete na stránke: www.specialolympics.sk

špeciálne olympiady
Tréningový program motorických zručností (MATP) je jediný športový program na svete, ktorý nevylučuje žiadnu osobu stať sa športovcom, o čom sme sa presvedčili v rámci MATP Challenge day

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať