Športové aplikácie sú skvelá spätná väzba

Športové aplikácie sú skvelá spätná väzba. Pýtate sa, akú súvislosť má motivácia, komunita a presné údaje o vašich výkonoch? Odpoveďou sú športové aplikácie, ktoré jednak zaznamenávajú aktivitu a jednak vytvárajú vzájomne sa podporujúcu komunitu cvičencov. Zvoľte si tú správnu a pozvite aj svojich priateľov.

runkeeperRunKeeper

Výborná aplikácia, ktorá obsahuje aj fórum a zdieľanie výsledkov (Facebook, Twitter). Má jednoduché a príjemné užívateľské prostredie. Poskytuje podrobné štatistiky o aktivite, od mapovania trasy, cez priemernú rýchlosť, až po absolvované prevýšenie a spálené kalórie. Údaje o aktivite priebežne hlási (interval je možné nastaviť). Pre bežné používanie postačuje základná verzia zdarma. Prémiové funkcionality sú za príplatok.

logo_apple     logo_android


MyFitnessPalMy Fitness Pal

Obsahuje zrejme najväčšiu databázu potravín (vyše 3 000 000) a ich nutričných hodnôt. Vďaka tomu dokáže monitorovať príjem a výdaj kalórií. Umožňuje rýchlo identifikovať potraviny zoskenovaním čiarového kódu, ukladať aj vlastné recepty a cviky. V jeho databáze je okolo 350 cvikov.

TIP: Elektronika na turistike

Podľa tvrdenia vývojárov, používatelia, ktorí svoje výsledky zdieľali s priateľmi, dosiahli 3× väčší úbytok hmotnosti ako bez zdieľania. Vzájomná motivácia funguje. Aplikácia je zdarma.

logo_apple     logo_android


PilatesLearn Pilates

Aplikácia sprevádza užívateľa cez tri úrovne výučby Pilates, obsahuje videá aj fotografie s podrobným popisom. Lekcie sú rozdelené pre začiatočníkov, stredne pokročilých a pokročilých cvičencov. Každá lekcia má 10 cvikov. Dozviete sa, kde robia cvičenci najčastejšie chyby aj aké svaly sa pri cvikoch zapájajú. Aplikácia je vo verzii FREE (zdarma) a Learn Pilates pre náročnejších za 1,54 €.

logo_apple     logo_android


endomondoEndomondo Sports Tracker

Aplikácia podobná RunKeeper. Mnohí Slováci ju používajú radšej, i keď na rozdiel od RunKeeper (26 miliónov užívateľov) má len niečo vyše 20 miliónov užívateľov.

TIP: Fitness „hračky“, ktoré vás prekvapia

Obe appky umožňujú prehrávanie hudby podľa nastaveného playlistu alebo sledovanie aktivít priateľov v reálnom čase. Endomondo možno synchronizovať so SonyEricsson SmartWatch ako SmartExtra.

logo_apple     logo_android


nikeNike+ Running

Na princípe gamification, teda súťaživosti medzi členmi – užívateľmi aplikácie, funguje i Nike+. Doslova vyzýva užívateľov: „Beháva váš známy viac ako vy? Porazte ho!“ Samozrejmosťou je prepojenie na sociálne siete, prehrávač obľúbenej hudby. Aplikácia je zdarma, ale najprv si skontrolujte, či je s vaším smartfónom kompatibilná.

logo_apple     logo_android


jogaDaily Joga

Poskytuje hneď niekoľko scenárov cvičenia a intenzity. Pre jednotlivé partie, podľa výsledkov alebo podľa náročnosti. Obsahuje 45 lekcií, vyše 300 pozícií uložených v databáze a 18 rôznych hudobných motívov. Lekcie sú vo forme HD videa s pokynmi. Aplikáciu si stiahnete zdarma.

logo_apple     logo_android

Vladimír Minda
Vladimír Minda
Ahojte, volám sa Vlado (44), som tréner kickboxu, vášnivý športovec, milujúci otec, poslušný manžel, dobrý syn, rázny riaditeľ, vášnivý fanúšik a verný kamarát. Pre každého niekto iný, ale v prvom rade pozitívne mysliaci človiečik, ktorý sa snaží motivovať okolie k pohybu a športu. Pretože život je šport a šport je môj život.
Predchádzajúci článok
Ďalší článok

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať