Ilustračné foto

V súvislosti s meniacou sa dobou vidíme v uliciach oveľa viac detí s nadváhou. Obľúbené rýchle občerstvenie, menej pohybu a sedavý životný štýl už od detstva môže mať v dospelosti fatálne následky pre zdravie. Pripravili sme pre vás zoznam troch športov pre deti, ktoré si zamilujú a budú ich robiť s radosťou. Zlepšia si tak svoje zdravie a vás motivujú k pohybu.

Športy pre deti, ktoré ich neprestanú baviť

Horská cyklistika

Horská cyklistika, alebo Mountain biking, je rozhodne šport, ktorý si vaše mestské dieťa zamiluje hneď od začiatku. Či už kupujete dievčenské bicykle, alebo športové kúsky pre chalanov, pripravte sa na to, že ratolesť z bicykla tak skoro nezosadne. Odporúčame vám vyskúšať rôzne horské cestičky s dych berúcimi výhľadmi a náročným stúpaním. Určite sa tu bude vášmu dieťaťu páčiť viac, ako display tabletu.

Rekreačné lyžovanie a snowboard

Ak naučíte vaše dieťa lyžovať, budete sa môcť tešiť na rodinné zimné víkendy v zasnežených Tatrách. Už aj základné detské lyže dokážu dieťa naučiť rôzne kúsky, ktoré neskôr využije na skutočnom svahu. Rekreačné lyžovanie je ideálne pre tie deti, ktoré ešte nie sú v lyžovaní úplne „doma“ a chcú svoju techniku zlepšit. Vyskúšajte s dieťaťom aj snowboard, ktorý môže byť trochu náročnejší, no o to viac zábavnejší.

Športové plávanie

Plávanie je bezpochyby jeden z najzdravších športov odporúčaných už aj pre tie najmenšie deti. Plávanie nezaťažuje kĺby tak, ako ostatné športy a precvičuje sa ním rovnomerne celé telo. Taktiež zvyšuje kapacitu pľúc, cirkuláciu krvi a posilňuje srdce. Navyše, redukuje stres, ktorý v dnešnej dobe poznajú už aj tie najmenšie deti. Plávane je taktiež jeden z tých finančne nenáročných športov, kde investujete iba do plaviek a vstupu do plavárne. Dbajte však na to, aby dieťa plávalo správne a nezdeformovalo si nesprávnou technikou chrbticu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.