[one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”no” hide_on_mobile=”no” background_color=”” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” border_position=”all” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”solid” padding=”” margin_top=”20px” margin_bottom=”20px” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][fusion_text]

[/fusion_text][/one_full][fusion_text]

Orhei – Slovenské futbalistky vyhrali v utorok v ich štvrtom súboji kvalifikácie ME 2017, keď v moldavskom Orhei zdolali domáci výber bez problémov 4:0. Zverenky trénera Zsolta Pakuszu tak majú v tabuľke 4. skupiny na konte dve výhry a dve prehry a sú štvrté.

Najbližšie sa v boji o šampionát v Holandsku predstavia v apríli budúceho roka doma proti favorizovaným Švédkam. Slovenky doposiaľ v tejto kvalifikácii vyhrali doma nad Moldavskom 4:0, prehrali v Poľsku 0:2 a v seneckom NTC s Dánkami tesne 0:1.

Na šampionát, ktorý bude hrať v Holandsku 16 tímov, postúpi priamo osem víťazov kvalifikačných skupín a šesť najlepších z druhých miest. O poslednú miestenku si zahrajú v baráži zvyšní dvaja druhí.

Kvalifikácia ME 2017 v Holandsku, 4. skupina:

Moldavsko – Slovensko 0:4 (0:2)

Góly: 28. a 54. Fecková, 32. Ondrušová, 86. Biroóvá, ŽK: Prisacariová, Colesnicencoová (obe Mold.), rozhodovala: Kuzmanovičová (Srb.)

zostavy:

Moldavsko: Zatusevscaiaová (89. Panovová) – Loghinová, Porojniucová, Cerescuová, Prisacariová – Colesnicencová, Andoneová, Caramanová, Mitulová – Chiperová (57. Topalová), Taburová

SR: Korenčiová – Zdechovanová, Matysová, Fischerová, Vojteková (46. Koleničková) – Ondrušová, Mikolajová (71. Šušolová) – Biroóva, Hmírová (87. Horváthová), Šušková – Fecková

Favorizované Slovenky sa od prvej sekundy pustili do súperiek, boli lepšie a hralo sa len na jednu bránku. Úvodné strely Biroóvej sa neujali, v 16. minúte trafila Ondrušová len žrď domácej bránky. Slovenky boli strelecky aktívnejšie, gól visel vo vzduchu a napokon padol ešte pred polhodinou, keď otvorila skóre Fecková po prihrávke Ondrušovej. O štyri minúty upokojila favoritky druhým gólom Ondrušová a hostky stále tlačili.

Na 3:0 zvýšila v 54. minúte druhým gólom v zápase Fecková. Na hrboľatom a dosť rozbitom trávniku Slovenky lepšie kombinovali, boli technickejšie, domáce často len odkopávali loptu a ani sa nedostávali na polovicu súperiek k zakončeniu. V 69. minúte Mikolajová lišiacky chcela nachytať z priameho kopu domácu brankárku, tá ale vyrazila a neujala sa ani následná druhá strela Fischerovej do odkrytej bránky. Stále sa hralo len na polovici domácich, no tlak Sloveniek štvrtým gólom korunovala tvrdou bombou pod brvno až v 86. minúte Biroóvá.

Zsolt Pakusza, tréner SR (zdroj: futbalsfz.sk): “Dievčatá sa počas celého zápasu držali taktických pokynov. Bolo veľmi dôležité, že už v prvom polčase sa nám podarilo streliť dva góly, potom sa už hralo lepšie. V druhom polčase sme už hru kontrolovali, súperky sme do ničoho nepustili a strelili ete ďalšie dva góly. Dievčatá si zaslúžia uznanie, pretože pristúpili k zápasu veľmi zodpovedne a je fajn, že sme Moldavsko v oboch zápasoch porazili.”

tabuľka:

1. Švédsko     3  3  0  0  7:0  9
2. Dánsko      3  2  0  1  5:1  6
3. Poľsko      3  2  0  1  5:4  6
4. SLOVENSKO   4  2  0  2  8:3  6
5. Moldavsko   5  0  0  5  1:18 0[/fusion_text][one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”no” hide_on_mobile=”no” background_color=”#efefef” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”center center” border_position=”all” border_size=”1px” border_color=”#81d742″ border_style=”solid” padding=”10px” margin_top=”50px” margin_bottom=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][fusion_text]Zdroj: TASR | Foto: TASR/AP, ilustračné foto[/fusion_text][/one_full][one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”no” hide_on_mobile=”no” background_color=”” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” border_position=”all” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”solid” padding=”” margin_top=”20px” margin_bottom=”20px” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][fusion_text]

[/fusion_text][/one_full][one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”yes” hide_on_mobile=”no” background_color=”” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” border_position=”all” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”solid” padding=”” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][sharing tagline=”Zdieľaj” tagline_color=”” title=”SR s prehľadom zvíťazila nad Moldavskom v 4. skupine” link=”https://sjz.sk/sr-s-prehladom-zvitazila-nad-moldavskom-v-4-skupine/” description=”” pinterest_image=”https://sjz.sk/wp-content/uploads/2015/12/APTOPIX_WWCup_Japan_US_Soccer825180266947-300×183.jpg” icons_boxed=”yes” icons_boxed_radius=”4px” box_colors=”” icon_colors=”” tooltip_placement=”” backgroundcolor=”” class=”” id=””][/sharing][/one_full][one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”no” hide_on_mobile=”no” background_color=”#d8d8d8″ background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” border_position=”all” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”solid” padding=”20px” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][fusion_text]