Šramková nevnímala ohlušujúce slovenské bubny ani otca

0
Na snímke slovenská reprezentantka Rebecca Šramková reaguje po víťaznej loptičke v zápase proti Talianke Sare Erraniovej v druhej dvojhre 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie Taliansko - Slovensko 11. februára 2017 vo Forli. FOTO TASR - Pavel Neubauer
- Reklama -

Forli – Ohlušujúce bubny sa v zápasoch slovenských tenisových tímov v Taliansku už stávajú tradíciou. Pred ôsmimi rokmi v daviscupovom dueli v Cagliari narobil na tribúne v metropole Sardínie poriadny rámus Ďuso Merkovský. Vo víkendovom fedcupovom súboji vo Forli sa paličiek chopili dvaja športoví fanatici z občianskeho združenia Fans Slovakia.

“Do Forli sme vyrazili priamo z Nitry z hokejového Slovakia Cupu. Po príchode do Talianska sme boli radi, že sme sa mohli ubytovať aj mimo vymedzených hodín. Dúfam, že nás s bubnami nevyvedú z haly, keď to naplno rozbalíme,” zaželal si Martin Plachý, ktorý sa spolu s Mariánom Póšom usadil v slovenskom sektore, kde nechýbal ani otec úspešnej fedcupovej debutantky Rebeccy Šramkovej.

Jozef Šramka sledoval úvodné gemy zápasu proti talianskej jednotke Sare Erraniovej s vážnym výrazom v tvári. Postupne sa však dostal do tranzu a búrlivo aplaudoval odvážnej hre svojej dcéry, ktorá zasypala bývalú svetovú päťku spŕškou víťazných úderov. “Slovenských fanúšikov ani otca som počas zápasu nevnímala. Sledovala som len fedcupového kapitána Mateja Liptáka a pár ľudí z nášho tímu. Myslím si, že som to ukočírovala a udržala v správnej línii,” pochvaľovala si 20-ročná Slovenka, ktorej rodičia a kamaráti hovoria “Reba”.

- Reklama -