Isle of Wight, Veľká Británia

Za posledných pár rokov sa cyklistika teší čoraz väčšej obľube, no čo ak vás prostredie na obľúbenej trase začína nudiť? Proti jednotvárnosti sa dá bojovať podniknutím cesty za dobrodružstvom na jednu zo svetoznámych cyklotrás. Ktorá učarovala vám?

Otago Peninsula, Nový Zéland

Ak vás pre čokoľvek zlákal Nový Zéland, vedzte, že tento polostrov je zároveň jedným z najideálnejších miest na cyklotúru. Ak hľadáte to správne miesto, je ním bezpochyby Otago. Toto miesto vám učaruje krásnym výhľadom na oceán, navyše terén trasy je vhodný tak pre začiatočníkov, ako aj skúsených cyklistov. Otago nájdete v blízkosti mesta Dunedin. Najlepšie je trasu podniknúť zrána, pohľady na krajinu vraj patria skoro ráno k tým najkrajším.

County Clare, Írsko

Clare je grófstvo na západe Írska v provincii Munster. Na rozdiel od polostrova Otago, County Clare v Írsku je cyklotrasa, ktorá vám umožní vychutnať si aj niektoré zastávky na nádherných miestach pozdĺž trasy. Jednou z odporúčaných zastávok je Ennis, kde sa nachádzajú krásne pláže. Trasa sa odporúča skôr v lete, ale aj v jeseni je čo obdivovať. Ak plánujete navštíviť toto miesto, je potrebné si ho naplánovať v dostatočnom predstihu.

5 tipov ako motivovať dieťa k pohybu

San Juan Islands, Spojené štáty americké (Washington)

Cyklistika na ostrove San Juan Islands je skutočne jedinečným zážitkom pre mnohých cyklistov. Na tomto zozname sa nenáchadza náhodne. Trasa, ktorá začína prístupovou cestou cez Washington State Ferry, býva skutočne veľkolepá. Na nej môžete okrem iného obdivovať aj rôzne krásy morského života v Pacifiku.

Cape Breton, Kanada

Krásny pohľad z bicykla sa vám naskytne aj pozdĺž pobrežia Cape Breton. Nachádza sa v Novom Škótsku, kde sa môžete tešiť na cyklotúry po ceste krásne sfarbenej jesenným lístím. No trasa priťahuje cyklistov z celého sveta nielen v jeseni. Trasa je náročnejšia, a preto ju vyhľadávajú skôr skúsení cyklisti. Po ceste si môžete vychutnať okrem kanadskej fauny, ktorú tvoria predovšetkým losy a jelene, aj výhľad na maják. Nové Škótsko je najvýchodnejšie z desiatich kanadských provincií ležiace pri Atlantickom oceáne.

Isle of Wight, Veľká Británia

Cyklotrasa v Isle of Wight vo Veľkej Británii je z hľadiska vhodnosti určená takmer pre každého. Terén je zmes rovinatých prístupných chodníkov a zároveň náročných kopcov. V mieste Isle of Wight je množstvo cyklotrás, na ktorých narazíte na značný počet reštaurácií, kde sa môžete občerstviť, nabrať sily a môžete sa zúčastniť aj na aktuálne prebiehajúcich špeciálnych akciách.

Holandsko

Holandsko, najmä Amsterdam , je zapísané ako jedno z najfrekventovanejších miest, kde je cyklistov ako maku. Preto nie je žiadnym prekvapením, že známa trasa Route 10 cyklistická cesta vedie práve Amsterdamom. Krajina známa veternými mlynmi a tulipánmi je preslávená bezpochyby taktiež cyklistickými kanálmi v mestských centrách. Celý Amsterdam je technicky vzaté jedným z najlepších cyklotrás na svete.

Diaľnica Karakoram, Čína/Pakistan

Diaľnica Karakoram je najdlhší cyklistický horský chodník na svete, nachádzajúci sa na hranici medzi Čínou a Pakistanom. Zároveň je cyklotrasou s najväčšou nadmorskou výškou, ktorá dosahuje vyše 4-tisíc kilometrov. Táto cesta je posiata výnimočným výhľadom na krásne ľadovce a hory, ktoré sa pretínajú s cyklotrasou v takej vysokej nadmorskej výške. Nie je však potrebné sa báť pre spomínanú nadmorskú výšku veľkej záťaže.

20 spôsobov, ako sa naučiť behať rýchlejšie

Udaipur, India

Kto si raz prešiel cyklotrasou Udaipur v Indii, zamiloval si ju. Viacerí návštevníci vám môžu potvrdiť, že sa tam na bicykli cítili ako doma. Na už spomínaných cyklotrasách vás dokáže očariť krása veľkomiest, hlavne tých holandských, alebo zvierat ako napríklad v Kanade, no v skutočnosti, keď sa stretnete s indickým obyvateľstvom, ktoré žije v Udaipure, uvedomíte si, čo je v živote dôležité a začnete si vážiť aj maličkosti.

Route des Grand Crus, Francúzsko

Route des Grand Crus, ktorý v preklade znamená „Cesta z veľkých víníc“, sa nachádza vo francúzskej vinárskej krajine Burgundska. Cyklistickou trasou vás bude sprevádzať rôznymi šťavnatými vinicami, s rôznymi možnosťami ochutnať najznámejšie francúzske potraviny (víno a syry). Len sa uistite, že ste toho nevypili veľa, aby ste bezpečne dorazili na bicykli do cieľa.

Veľkonočný ostrov, Chile

Možno budete namietať, že na zoznam najlepších cyklotrás sveta patrí aj Veľkonočný ostrov, no budete prekvapení. Tento ostrov nachádzajúci sa v Chile má čo ponúknuť aj vášnivým cyklistom. Trasa známa ako Moai je vhodná aj pre začiatočníkov. Aj keď je zrejmé, že na Veľkonočný ostrov neprídete len kvôli cyklistike, je to skvelé doplnenie aktívnej dovolenky, ak ste vášnivý cyklista.

Sun Moon Lake, Tajvan

Cesta Sun Moon Lake, ocenená ako jedna z najkrajších cyklotrás na svete, sa nachádza blízko najväčšieho jazera v Tajvane. Od jazera sa vám, hlavne na jar, dokáže naskytnúť nádherný výhľad na kvitnúce čerešňové kvety. Preto vám trasa Sun Moon Lake okrem aktívneho športovania učaruje zároveň relaxáciou prostredníctvom nevšednej krásy a vône.

5 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.