Posledného poldruha roka prežívala vinou zranenia možno najťažšie obdobie v doterajšej športovej kariére. Talentovaná švajčiarska tenistka so slovenskými koreňmi Belinda Benčičová sa na dlhší čas vrátila pod Tatry, kde sa pokúsi o návrat medzi svetovú špičku. S mladou hráčkou sme sa však primárne nebavili o tenise. Predsa len, o gemoch, setoch, či turnajoch musí novinárom odpovedať denne a bola by škoda nedozvedieť sa aj niečo zo súkromia tejto „sympaťáčky“.

Vie sa o tebe, že vo voľnom čase rada počúvaš hudbu. Máš aj nejakého obľúbeného interpreta, prípadne skupinu? Alebo počúvaš skôr to, čo práve hrávajú v rádiách, respektíve čo boduje v hitparádach?

Úplne najradšej mám Rihannu a Beyoncé. Tie sú super.

A čo spievanie samotné? Si dobrá speváčka?

To vôbec nie, som katastrofálna speváčka. Avšak spievam si rada. Akurát tí ostatní ľudia, čo sú so mnou v aute, majú asi po chvíľke krízu (smiech).

Spomínaš spievanie v aute. Zanôtiš si aj pred zápasom, prípadne v sprche?

V šatni určite nie, tam si nespievam.V sprche občas áno, no len keď som sama a nikto ma nepočuje (úsmev).

Elina Svitolinová pre Šport je život: Nad rebríčkovým postavením príliš nepremýšľam

Horory alebo komédie?

Komédia, jednoznačne. Horory nedokážem pozerať!

Ďalšou tvojou vášňou je cestovanie. Kam by si vzala bežného Slováka vo Švajčiarsku, aký turistický tip by si mu dala?

Určite by som ich vzala na hory. No vo Švajčiarsku je v podstate všade krásne, môžete ísť hocikde. Z miest je veľmi pekný Luzern a Zürich, samozrejme, takisto. A určite by som odporučila ísť sa pozrieť k jazeru Walensee.

Tvojím detským vzorom bol Roger Federer. Mala si trému, keď si ho prvýkrát stretla osobne?

Keď som Rogera videla naživo prvýkrát, tak som bola veľmi nervózna. On bol ale fakt milý a poznal ma, lebo som vyhrala juniorský titul (vo Wimbledone 2013 – pozn. red.), tak mi gratuloval a potom sme sa chvíľu len tak voľne bavili.

Takže je naozaj aj mimo kurtov taký pohodár?

Určite. Je veľmi príjemný a dá sa s ním ozaj príjemne porozprávať.

Spoveď hviezdnej tenistky: Otec ma bil do krvi a pľul mi do tváre. Chcela som sa zabiť

Roger Federer je veľký futbalovým fanúšikom. Vieš, ktorému klubu fandí?

Jasné, že viem – FC Basel. To sa o ňom vie (úsmev).

Čo sa týka ženského okruhu WTA, prezraď, ktoré tenistky majú najlepšiu kondíciu a patria medzi fyzicky špičkovo pripravené súperky?

To ťažko povedať, lebo každá hráčka má svoju individuálnu prípravu. No Angelique Kerberová je určite veľmi fit, takisto Simona Halepová. Veľa však závisí aj od štýlu hry. Taká Petra Kvitová preferujúca útočný tenis, istotne nepotrebuje vybehať počas zápasu až toľko lôpt, ako hráčky s odlišným herným prejavom.

Švajčiarska tenistka so slovenskými koreňmi Belinda Bencicová (vľavo) podáva ruku Rumunke Simone Halepovej po skončení finálového zápasu na tenisovom turnaji WTA v Toronte 16. augusta 2015. Švajčiarska tenistka sa druhýkrát v kariére stala víťazkou dvojhry na okruhu WTA. V nedeľňajšom finále turnaja v Toronte zdolala druhú nasadenú Rumunku Simonu Halepovú, ktorá po 152 minútach v treťom sete za stavu 7:6 (5), 6:7 (4) a 3:0 pre súperku skrečovala duel pre pretrvávajúce bolesti lýtkového svalu. Ešte len 18-ročná hráčka so slovenskými koreňmi už v tomto roku ovládla turnaj v Eastbourne a v Hertogenboschi hrala vo finále. FOTO TASR /AP
Posledný rok a pol si mala veľmi ťažký kvôli zdravotným problémom. V polovici augusta si však podpísala zmluvu so známou tenisovou akadémiou Empire v Trnave, ktorej členmi sú ďalšie známe tenisové mená. Zavážilo aj to pri tvojom rozhodovaní?

Mala som na akadémiu dobré referencie od viacerých ľudí z tenisového okolia a mala som záujem ísť sa do Trnavy pozrieť. Musím povedať, že ponúk som mala množstvo z veľa rôznych miest. Veľmi sa mi tu v Trnave ale páčilo, plus mám blízko rodinu (starých rodičov v Močenku – pozn.red.) a cítim sa tu naozaj ako doma.

Z gauča na centrálny kurt. Príbeh tenisového Vardyho

Takže som veľmi rada, že tu môžem trénovať a myslím, že tu budem mať ideálne podmienky. Trénujem, aby som sa po zranení dostala späť do formy. Veľmi sa teším.

Na ženskom okruhu WTA si dobrou kamarátkou s francúzskou hráčkou Kiki Mladenovičovou. Máš medzi kamarátkami aj nejaké Slovenky?

Jasné. Veľmi dobre sa kamarátim napr. s Kajkou Schmiedlovou, ale aj s Jankou Čepelovou. No dobre vychádzam aj s ostatnými hráčkami, čo sú tu v akadémii.

Dominika Cibulková (vpravo) a Belinda Bencicová (vľavo) počas tlačovej konferencie pri príležitosti IX. ročníka tenisovej exhibície Tennis Champions. Bratislava, 14. novembra 2016. FOTO TASR – Michal Svítok
Prednedávnom si spôsobila riadny trapas Karolína Plíšková, keď povedala, že hlavným mestom Kanady je Toronto. Tebe sa faux pas podobného typu nestalo?

V rozhovoroch sa, samozrejme, aj mne stane, že mi občas dačo „ujde“. Tú geografiu mám ale, myslím, celkom dobre zvládnutú, keďže ma baví cestovanie. Takže v tomto smere sa mi, našťastie, nič také nepríjemné nestalo.

Ak by si mohla stráviť jeden deň v prítomnosti nejakej osobnosti, kto by to bol?

Nooo…ťažká otázka. Musím trochu porozmýšľať (pár sekúnd premýšľa). Ale asi by som volila Usaina Bolta. Toho by som veľmi rada spoznala.

Bollettieriho tenisová škola

Pretože je dobrý šoumen a rád zabáva publikum?

Nie, nie. To je druhoradé. Veľmi sa mi páči atletika, tak preto. A jeho považujem za najlepšieho atléta. Fakt by ma bavilo aj sledovať, ako trénuje a čomu sa počas tréningu venuje, načo kladie dôraz.

Ale na 100m by si ho v pohode predbehla, však?

To určite (smiech). V každom prípade, nejaké tipy na zlepšenie rýchlosti a akcelerácie by mi mohol dať.

3 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.