Terry bude v ďalšej sezóne pôsobiť v Aston Ville: “Obdivoval som ju”

Anglický futbalový obranca John Terry bude v kariére pokračovať v druholigovej Aston Ville. Britské médiá v pondelok informovali o ročnej zmluve pre bývalého kapitána anglickej reprezentácie a Chelsea Londýn, ktorý má v birminghamskom klube týždenne zarobiť 60.000 libier (cca 68.000 eur).

0
Ilustračné foto
- Reklama -

Šéf Aston Villy Tony Xia o príchode 36-ročného stopéra informoval na sociálnej sieti. V prípade, že ten pomôže mužstvu trénera Stevea Brucea k návratu medzi elitu, zinkasuje aj bonus vo výške 2 milióny libier (cca 2,3 mil. eur).

“Aston Villa je klub, ktorý som obdivoval mnoho rokov. Villa Park patrí k najlepším štadiónom v krajine. Je tu kvalitná skupina hráčov so skúseným a úspešným trénerom Steveom Bruceom. Neviem sa dočkať, v tomto ročníku sa pokúsim pomôcť k niečomu špeciálnemu,” povedal Terry.

Dlhoročná opora zadných radov Chelsea Londýn odohrala na Stamford Bridge celú svoju doterajšiu profesionálnu kariéru. Debut zaznamenal v roku 1998. V drese Chelsea nastúpil Terry na 713 zápasov, v ktorých si pripísal 66 presných zásahov. Vo februári však stratil svoje miesto v základnej zostave, čo ho viedlo k rozhodnutiu odísť z klubu. Počas svojho pôsobenia v londýnskom klube triumfoval Terry v Lige majstrov, Európskej lige UEFA, štyrikrát získal ligový titul, päťkrát Pohár FA a tri Ligové poháre. So 14 trofejami je najdekorovanejší hráč v histórii “The Blues”. V dlhodobej tabuľke Premier League je strelecký líder medzi obrancami.

Kapitánom mužstva sa stal v roku 2004 a s páskou na ruke viedol spoluhráčov v 578 súbojoch. Za Anglicko odohral 78 duelov a strelil 6 gólov. V klube si udržal kapitánsku pásku aj po incidente z roku 2012, keď rasisticky urazil obrancu Antona Ferdinanda z Queens Park Rangers.

- Reklama -