Tipsportligoví tréneri mali mediálne školenie

Hokejová Tipsport Liga začala aktívne pracovať aj na skvalitnení komunikácie smerom k médiám a hokejovým fanúšikom. V Poprade sa zišli ligoví tréneri, ktorí prešli prvým zo série mediálnych tréningov. Cieľom je pozdvihnúť a skvalitniť komunikáciu našej najvyššej hokejovej ligy smerom k médiám a fanúšikom.

0
- Reklama -

„Veľmi oceňujem aktívny prístup a vysoký záujem zo strany ligových trénerov o tento druh mediálneho školenia. Napriek ich časovej zaneprázdnenosti boli ochotní cestovať do Popradu a zúčasniť sa mediálneho tréningu. Som presvedčený, že aj správnou komunikáciou vieme pozdvihnúť úroveň našej hokejovej ligy a priblížiť sa viac k fanúšikom a hokejovým priaznivcom,”  hovorí Richard Lintner, riaditeľ Tipsport Ligy.

Okrem mediálneho školenia sa v Poprade diskutovalo aj o každodenných výzvach trénerov a o ich predstavách a návrhoch, ako ešte viac vylepšiť a skvalitniť podmienky pre ich prácu.

„Sme v prvom rade tréneri, avšak po odohratých zápasoch poskytujeme stanoviská aj pre médiá. Uvedomujeme si, že verejnosť či hokejoví fanúšikovia majú právo na informácie a sprostredkovateľmi týchto informácií sú práve novinári. Mediálny tréning nám poskytol obraz o tom, ako fungujú médiá na Slovensku a akým spôsobom by sme mali s nimi komunikovať tak, aby sme spoločne vytvárali pozitívny obraz o slovenskom hokeji,“ povedal Ernest Bokroš, tréner Slovenskej hojekovej reprezentácie do 20 rokov.

- Reklama -