Titan Fight Night

Táto slovenská organizácia usporadúva od roku 2015 v meste Partizánske galavečere bojových športov, tento rok to bude už piaty ročník. Na týchto podujatiach môžeme byť svedkami zápasov v boxe, thajskom boxe alebo v MMA. Všetky tieto bojové športy sa odohrávajú v ringu , ktorý je prispôsobený pre všetky tri druhy kontaktných športov.

V roku 2018 TFN 5 bude podujatie prvý krát v klietke. My sme si pre Vás pripravili rozhovor, v spolupráci s hlavnou postavou tejto organizácie, Marekom Herdom. Ako vznikol nápad na založenie Titan FightNight? Aké majú plány do budúcna? Na tieto a iné otázky spoznáme v tomto článku odpovede.

 

Zdravíme ťa, na úvod by si sa vedel čitateľom predstaviť?

Som otec, partner, promotér, organizátor galavečerov bojových športov, manažér, tréner, nekonečný študent a vášnivý milovník bojových športov. Som zakladateľom promotérskej grupy Topfighterspromo, zakladateľ a organizátor galavečerov Titan Fight Night. V Partizánskom som založil športový klub Gladiators TeamGym. Som spoluzakladeľ Slovenskej Amatérskej MMA ligy MAMMAL. Som jedným zo spoluzakladateľov projektu insidefight.sk, ktorý sme zatiaľ dali len do šuflíka z časového hľadiska.

Čomu si sa venoval pred vznikom TFN?

Venoval som sa promovaniu bojových športov. Promotérsku činnosť robím už hádam aj vyše 10 rokov. Prakticky som sa nikde neprezentoval, takže možno niektorí ľudia si myslia, že som začal robiť toto „hobby“ až ku koncu roka 2017.:-)

Spomínaš si na to, ako vznikol nápad na založenie TFN? Čo ťa k tomu viedlo?

Galavečere bojových športov robím už cca 6-7 rokov. Prvotná myšlienka organizovať galavečere bola, keď som videl video z Pride a UFC. Neskôr som sa v Bratislave zoznámil s viacerými ľuďmi a dohodli sme sa na spolupráci. Kvôli niektorým nie “ok” ľuďom som sa rozhodol, organizovať galavečere už sám. Založil som vlastnú značku Titan Fight Night, známy tiež ako TFN a tá funguje úspešne ďalej. Ja hovorím, ak niekto zaseje chamtivosť, klamstvo, nemôže čakať, že ten na druhej strane nič proti tomu neurobí. Nie som zástancom, kto do teba kameň, ty doňho chleba. Pači sa mi skôr Suum cuique. Každému, co jeho jest. Marcus Tullius Cicero

Kto všetko stal pri zrode tejto organizácie?

Stál som za tým ja. A pomáhali mi ľudia z klubu, resp. nadšenci, začo im nesmierne ďakujem. Ja nehovorím, „je to môj klub“, ja hovorím „je to náš klub“.

Tip pre teba: Doplnky výživy v MMA 

Kebyže sa máš spätne pozrieť na prvý galavečer v roku 2O15, ako ho hodnotíš? Splnil očakávania?

Gala je z roka na rok nákladnejšia a väčšia organizačne. Škoda, že som zopár veľmi dôležitých poznámok – know how, spomenul „konkurencii“. Až neskôr som si uvedomil niektoré skutočnosti. Ale tak konkurencia náš všetkých poháňa, potom by tu asi bola nuda. Za TFN stoja 3 po sebe vypredané gala.

Prečo ste sa rozhodli, že bojovníci budú bojovať v ringu a nie v klietke v tvare oktagonu? Predsa len je to prirodzenejšie v zápasoch MMA.

Nemyslím si, že je to prirodzenejšie. To je proste štýl. Nikto nikdy nepovedal, že takto to má byť, že to či ono je správne. Kde by sme boli, keby sme nejakým spôsobom neinovovali. Kto povedal, že práve UFC, ktoré urobilo oktagon je to správne? Napríklad sa teraz spojili s M1 Global a tam klietku nemajú, atď. Ale keď sa vrátim k TFN,  na začiatku bol 4 lanový ring. Následne bol 5 lanový ring s dolnou spodnou klietkou. A teraz prichádza na rad klietka. Prečo? Lebo je to vývoj, je to dlhodobejšia práca a hlavne stratégia.

Ako sme spomínali, tak od roku 2015 sa galavečery uskutočnili hlavne v Partizánskom. Prečo ste sa tak rozhodli?

Naposledy sme robili TFN 4 v Snine. Ja som na svojich prvých gala spolupracoval v Bratislave. Partizánske som si jednoducho vybral zo strategického dôvodu. Možno je čas znova urobiť Bratislavu. Mám veľa ponúk od miest, vždy to závisí od môjho času a prípadných sponzorov.

Ktorý z doterajších galavečerov bol podľa teba najúspešnejší?

Každý gala je niečím výnimočný, ale TFN3 a TFN4 boli, čo sa týka fanúšikov jedny z naj. Môžem to aj porovnávať s najväčšími hráčmi na Slovenskom trhu, keďže gala navštevujem, či v Čechách na Slovensku i Poľsku. V Snine i Partizánskom boli tí diváci hluční a divokí, ale vedia oceniť súpera. A hlavne na TFN fanúšikovia ostávajú až do konca posledného zápasu a vzdávajú hold víťazom i porazeným, to je veľký rozdiel oproti iným organizáciám.

Mená ako Vojto Barborík, Roland Čambal a Tomáš Bolo zdobili svojou zápasovou účasťou večere bojových umení organizácie TFN. Ako si pochvalovali ich účasť diváci?

V Partizánskom bolo veľa zvučných mien slovenskej scény, či už v rámci MMA, ale aj K1, Muay thai… ( Štrbák, Kratochvíla, Mokrý, Kostolanský, Farkaš, domáci Mendel, Medlen, Masaryk, Jakubík, atď. ). Diváci to samozrejme vnímajú pozitívne, keďže to zvyšuje ranking podujatia, napríklad Barborík je podľa mňa svetová špička a keď „dopracuje“ stoj, tak budeme mať na Slovensku fightera, ktorý bude „veľmi ťažko poraziteľný“. S Rolom Čambalom spolupracujem prakticky od začiatku, či už v roli rozhodcu, fightera, alebo človeka, ktorému keď napíšem, tak mi dá odpoveď prakticky na všetko zo scény. Nazval som ho „telom i dušou MMA“.  S Tomášom Bolom sa stretávame na organizovaní Slovenskej Amatérskej MMA ligy MAMMAL. Na fotkách a v klietke zabijak, ale ináč super chlap.

Plánujete aj obhajoby titulov?

Áno, plánujeme. Všetko má svoju postupnosť, mne to musí zapadať ako lego.

Celý zostrih z TFN 4 v Snine

Aké sú vaše plány rok 2019? Chceli by ste usporiadať dva galavečery za rok?

Na 2019 máme plány, ale sme v rokovaní. Už čoskoro budú ďalšie info, prostredníctvom našich mediálnych kanálov.

Je niečo, čím je podľa teba organizácia TFN výnimočná? Robíte niečo iné, ako ostatný?

Áno, robíme program a hlavne máme vyrovnaný matchmaking. My nedávame „zabiť“, „zabíjať“ fighterov, proste ja chcem, aby zápas zdvíhal zo stoličiek. Pre mňa je to šport a show v jednom.  A skoro vždy je to sponzoroch, v prípade, že ich budeme ako organizácia mať viac, úroveň môžem zvyšovať.

Kde sa najbližšie predstavíte a čo nás čaká?

Najbližšie sa bude konať TFN 5 v Partizánskom 27.10.2018 a budú tam veľmi zaujímavé, možno i trošku kontroverzné fighty. Budú tam 2 titulové zápasy: 1 v 84 kg medzi Tomášom Bolom a Matúšom Dudríkom. Bude to REVENGE za Noc Bojov, kde Bolo s Dudríkom prehral po verbálnom tapoute. Tento zápas rozhodoval Lukasz Bosacki, známy rozhodca UFC, ACB, XFN atď. V 2 titulovom zápase sa predstaví domáci Marcel Masaryk Gladiators Team Gym Partizánske , ktorý ešte v amatérskom a profi MMA zápase neprehral s „turbínou“ Denisom Farkašom.

Bude to také Hornonitrianske Derby, i keď Farkaš bojuje za klub Muay Thai Brno a už v tejto chvíli je tento zápas veľmi diskutovaný. Všetky zápasy budú v štýle MMA okrem dvoch. Jeden box medzi Prievidzančanom Halušom ( ten čo prehral po kontroverznom rozhodnutí rozhodcov na TFN 3 ) a Brňákom Kopečným. 1 muay thai zápas medzi dvoma vychádzajúcimi hviezdami tohto športu, ktorí zatiaľ v ringu neprehrali, medzi Petrom Štangom a Erikom Mihálikom. OFA Gym Bratislava bude mať dvoch zástupcov  taktiež a tam sú zápasy s domácimi borcami, takže hala bude hučať atď. Proste, všetky zápasy majú čo to do seba a majú príbeh.  Sledujte našu stránku www.titanfightnight.sk a sociálne siete.

Ako zatiaľ hodnotíte rok 2018?

V roku 2018 usporiadame 2 gala, TFN 4 bol v Snine a TFN 5 bude v Partizánskom 27.10.2018. Stále uvažujem, či urobíme aj TFN 6 na konci roka, ponuka je, fighteri sú, len hala nie je až taká veľká a finančne to zatiaľ nevychádza. A sponzorov presvedčiť o východnom Slovensku nie je ľahké, ak taký tu je, kontaktujte ma 🙂

Titulový zápas z TFN 3

Viacerí skúsení ľudia v MMA zo Slovenska a z Česka vidia, že úroveň MMA na našom území ide každým rokom vyššie. Ako to vnímaš ty? Čo by poddľa teba v  tomto napredovaní mohlo pomôcť?

Áno, máš pravdu. Úroveň ide hore. Mohli sme to vidieť aj minulý týždeň na Slovenskej amatérskej MMA lige MAMMAL v Trenčíne. Myslím, že 3-4 zápasy by boli ozdobou aj galavečerov v Česko-Slovensku.

Pomôže tomu „vyzápasenosť“ zápasníkov, vzdelávanie, natečenie peňazí do tohto športu, či už prostredníctvom miest, VÚC, štátu a sponzorov, bez ktorých by tento šport nebol tam, kde je teraz.

Ak hovorím, v tejto chvíli za MAMMAL, tak pripravujeme veľa noviniek a myslím, že spôsobíme trošku revolúciu na slovenskom MMA trhu, ale slovenské MMA potrebuje napredovať a myslím, že MAMMAL bude hnacím motorom. Najbližšie kolo sa uskutoční v Levoči v spolupráci s domácim klubom Pit Cage Fighting 4.11.2018

Článok je pripravovaný v spolupráci s SLOVAK MMA.

Nenechaj si újsť náš nový športový katalóg plný skvelých produktov aj pre bojové športy.

Vladimír Minda
Vladimír Minda
Ahojte, volám sa Vlado (44), som tréner kickboxu, vášnivý športovec, milujúci otec, poslušný manžel, dobrý syn, rázny riaditeľ, vášnivý fanúšik a verný kamarát. Pre každého niekto iný, ale v prvom rade pozitívne mysliaci človiečik, ktorý sa snaží motivovať okolie k pohybu a športu. Pretože život je šport a šport je môj život.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať