Trago Smart – Nová cesta k správnej hydratácii

Samozrejme, pre športovcov by mala hydratácia predstavovať „alfu omegu“ každodenného života. Skúsme si položiť otázku: „Koľkí z nás vypijú viac ako jeden liter vody denne? Koľkí z nás premýšľajú nad tým, či je naše telo hydratované ešte predtým, ako nás smäd prinúti otvoriť fľašu s vodou?“

Firma Trago uvádza na trh novinku, ktorá vyrieši mnoho problémov práve v tomto smere. Výskumný tím na čele s výkonným riaditeľom vyvinuli novinku, ktorá bude slúžiť nielen športovcom, ale aj širokej verejnosti. Všetci by sme sa mali naučiť, ako správne hydratovať svoje telo, a práve preto je tu Trago smart uzáver, ktorý nám pomôže, aby sa správna hydratácia stala každodennou rutinou.Trago Smart je moderný a vyspelý uzáver na fľašu, ktorý má v sebe zabudovaný špeciálny senzor. Tento senzor slúži na meranie dennej spotreby tekutín a následne prenáša dáta do vášho smartfónu cez bluetooth. Uzáver, ktorý je poháňaný baterkou s polročnou životnosťou, detekuje pohyb fľaše a sleduje dopĺňanie tekutín, aby nás oboznamoval s čo najpresnejšími informáciami o našej hydratácii. Je kompatibilný s takmer všetkými fľašami na vodu, ktoré ponúka súčasný trh, vrátane značiek

tragobottle (1)

Výkonný riaditeľ firmy Trago sa vyjadril na tému, čo ho priviedlo k myšlienke vyvinúť Trago Smart uzáver: „Existuje lepšia cesta, ako hydratovať svoje telo, než piť Gatorade pred alebo po cvičení. Táto cesta je založená na informáciách, ktoré sú pre každého jednotlivca iné a unikátne. Naším cieľom je zmeniť, ako ľudia a športovci rozmýšľajú o hydratácii.“

Tím Traga sa snaží odhaliť, koľko pravdy je na vete, ktorú sme už toľkokrát počuli: „Čím viac tekutiny vypiješ, tým si lepšie hydratovaný.“ Ako všetci vieme, je veľký rozdiel v tom, akú tekutinu pijeme, a taktiež aj to, že každý človek má svoje individuálne potreby. Často sa stretávame s tým, že ľudia si neuvedomujú, ako veľmi svojmu telu ubližujú, ak pijú príliš veľa nezdravých športových nápojov s vysokým obsahom cukru. Práve preto chce tím Traga pomôcť najmä profesionálnym športovcom, aby boli zdravo hydratovaní. Práve správna hydratácia, ak sa stane súčasťou každodenného života, vedie k podávaniu čo najlepších výkonov.

Systém Trago Smart je momentálne najunikátnejšou technológiou, akú dokáže športový trh poskytnúť, a je prepojený s aplikáciami napríklad od Under Armour, Fitbit alebo Garmin. Aplikácie zhromažďujú dáta počas cvičenia či akejkoľvek fyzickej aktivity a tým pomáhajú stanoviť optimálnu hladinu hydratácie u každého jednotlivca.

Ak by sme sa riadili tým, že čím viac tekutiny vypijeme, tým je hydratovanie nášho tela lepšie, boli by sme na veľkom omyle. Pri nadmernom pití akejkoľvek tekutiny trpí v konečnom dôsledku len naše telo a jeho orgány. Každá osoba má svoju špecifickú úroveň hydratácie a ak pijeme viac tekutín, ako je naše telo schopné absorbovať, prekračujeme svoj hydratačný strop a výsledkom môže byť nadmerná hydratácia.

Opakom nadmernej hydratácie je dehydratácia, ktorá je taktiež veľmi škodlivá. Veľkú úlohu tu zohráva aktivita, ktorú v daný deň vykonávame. Šesť hodín pešej turistiky v národnom parku Slovenský raj nás, samozrejme, dehydruje oveľa rýchlejšie ako lenivé popoludnie strávené pri bazéne.

tragobottle

Úroveň hydratácie určujú faktory, ako sú:

telesný typ – je stanovený vekom, výškou, váhou a zdravotnými podmienkami

počasie

telesná aktivita

Kombinácia týchto faktorov určuje, koľko tekutín by sme mali denne vypiť, aby sme dosiahli svoj hydratačný strop.

Tím Trago Smart, samozrejme, nezabudol ani na koučov a trénerov. Spolu s D1 Collegiate vytvorili program, ktorým je možné monitorovať, ako sú tímy a jednotliví zverenci hydratovaní počas športovej aktivity. Následne ich môžu pomocou pozitívnej hydratácie a jej zlepšením viesť k lepším výsledkom. Do budúcnosti má spoločnosť viaceré ciele, ktoré by chcela splniť čo najskôr. Jedným z hlavných je, aby sa im podarilo počas nasledujúcich rokov presvedčiť verejnosť o zdravšej forme hydratácie, než aká bola doteraz ponúkaná športovým odvetvím. Ich snom je vytvoriť doplnkové výrobky hydratačnej línie, ktoré budú vhodné na nosenie, čím sa zefektívni a zjednoduší forma merania a zaznamenávania potrebných dát. Uzávery Trago Smart by sa mali na pultoch našich obchodov objaviť začiatkom roka 2016.

 

Vladimír Minda
Vladimír Minda
Ahojte, volám sa Vlado (44), som tréner kickboxu, vášnivý športovec, milujúci otec, poslušný manžel, dobrý syn, rázny riaditeľ, vášnivý fanúšik a verný kamarát. Pre každého niekto iný, ale v prvom rade pozitívne mysliaci človiečik, ktorý sa snaží motivovať okolie k pohybu a športu. Pretože život je šport a šport je môj život.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať