Tréner Iuventy Urban: “Štyri nepremenené sedmičky je veľmi veľa”

Michalovce - Hádzanárky Iuventy Michalovce budú v odvetnom zápase 3. kvalifikačného kola Pohára EHF dobiehať päťgólové manko. Po prehre 23:28 v prvom stretnutí proti Fehérváru ich mohli mrzieť najmä nepremenené gólové príležitosti vrátane štyroch sedmičkových zaváhaní. Podľa trénera Františka Urbana však Michalovčanky nezložia zbrane a na palubovke maďarského družstva chcú v odvete prekvapiť.

0
Ilustračné foto
- Reklama -

Michalovčanky nastúpili do zápasu s cieľom dosiahnuť čo najpriaznivejší výsledok pred odvetou. Fehérvár bol podľa slov trénera Františka Urbana favoritom, keďže v jeho kádri figuruje viacero hráčok s medzinárodnými skúsenosťami. Maďarské družstvo je poslednou prekážkou za splnením cieľa Michalovčaniek, ktorým je účasť v hlavnej fáze Pohára EHF, ale ten sa po prvom domácom zápase vzdialil. Najmä hluchým úsekom v druhej polovici prvého polčasu sa Michalovčanky pripravili o lepší výsledok. V spomínanej fáze zápasu inkasovali sedemkrát v rade a z nádejného skóre 11:10 bolo razom 11:17.

Túto stratu už Urbanove zverenky iba skorigovali, hoci keby trestné hody premieňali s väčšou istotou, mohlo byť všetko inak. “Štyri zahodené sedmičky je veľmi veľa. K tomu sme nepremenili aj pár ďalších brejkov, dali sme aj nejaké žŕdky. V druhom polčase sme sa ešte snažili spraviť niečo s výsledkom. Stiahli sme stratu na tri góly, ale viac sme už nedokázali,” uviedol pre TASR tréner Iuventy František Urban.

Maďarskému družstvu sa síce v domácej súťaži nedarí podľa predstáv a zatiaľ v nej vyhralo iba dva zápasy, ale to je iba klamlivá ilúzia o jeho sile. Slovenský majster sa o tom presvedčil na vlastnej koži. “Hrajú kvalitnú maďarskú ligu. To, že sú na nejakom ôsmom mieste v maďarskej lige nič neznamená, pretože stále hrajú veľa kvalitných zápasov. Ich spojky sú hráčky, ktoré majú za sebou majstrovstvá sveta, Európy, olympiády či rôzne kvalifikácie. Naše hráčky nemali kde nabrať takéto skúsenosti,” skonštatoval Urban. Päťgólové manko nie je neriešiteľné a v prípade vydareného vstupu do odvetného zápasu môže byť rýchlo zmazané. “Po zápase sme si povedali, že vo Fehérvári odohráme jeden kvalitný zápas. Musíme sa poučiť z chýb, ktoré sme spravili, najmä z premieňania vyložených šancí. Dobiehať päťgólové manko nie je jednoduché, ale určite nezložíme zbrane,” poznamenal pre TASR František Urban smerom k odvetnému zápasu, ktorý je na programe v nedeľu 20. novembra.

- Reklama -