Tréner Koutný po triumfe Slovákov nad USA: “Dôležité víťazstvo”

Riga - Slovenskí florbaloví reprezentanti zvíťazili v súboji o 9.-12. miesto na MS v Rige nad USA 7:3. Zverenci trénera Petra Koutného inkasovali gól ako prví, ale ešte do konca úvodnej tretiny dokázali vyrovnať. V druhej časti herne dominovali, čoho výsledkom boli tri presné zásahy. V záverečnej 20-minútovke svoj náskok ešte zveľadili. V piatok o 12.00 h nastúpia proti lepšiemu z dvojice Kanada, Lotyšsko. 

0
Ilustračné foto: Na snímke radosť hráčov Slovenska vyhratom zápase kvalifikácie na MS 2016 vo florbale mužov Slovensko - Rusko 7. februára 2016 v Nitre. FOTO TASR - Henrich Mišovič
- Reklama -

 MS v Rige – o 9.-12. miesto:

SLOVENSKO – USA 7:3 (1:1, 3:0, 3:2)

Góly: 10. Kročko (Sikorjak), 29. Ujhelyi (Čonka-Skyba) 38. Szabó (Dudovič), 39. Bulko (Čonka-Skyba), 42. Joščák (Nehila), 46. Gál (Řezanina), 55. Kročko (Dudovič)  – 6. Zimmermann (Winkler), 46. Winkler (Brown), 52. Winkler (Brown). Rozhodovali: Andersson, Wissman (obaja Švéd.), vylúčení: 2:1, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

Zostava SR: Turek – Komačka, Řezanina, Sikorjak, Kročko, Koščo, Bulko, Šefcík, Szabó – Heleš, Matejka, Gál – Dudovič, Joščák, Nehila – Ujhelyi, Grlický, Čonka-Skyba – Kubovič

Tréner Koutný urobil oproti stretnutiu s Nórskom drobné zmeny v zostave, do bránky sa postavil Turek. Slováci začali aktívnejšie, ale skóre otvorili florbalisti USA. Po zlej rozohrávke v obrane sa dostal k loptičke hosťujúci Zimmermann, ktorý sa sám zoči-voči brankárovi nemýlil. Pre reprezentantov SR to bol potrebný budíček, Američanov zatlačili v obrane a v desiatej minuté vyrovnal Kročko. Druhá tretina bola jasnou záležitosťou slovenských florbalistov, potrebný pokoj prišiel po využitej presilovke, na delovku Ujhelyiho nedokázal už brankár zareagovať. Ešte do prestávky pridali presné zásahy Szabó s Bulkom. Američania sa snažili v tretej tretine skorigovať skóre, ale Slováci mali taktovku stretnutia vo svojich rukách. Kročko zavŕšil peknou kombináciou stav stretnutia na 7:3.

Petr Koutný, tréner SR: “Bolo to veľmi dôležité stretnutie. Po stredajšom osemfinálovom neúspechu sme chceli proti Američanom odohrať kvalitný zápas. Prvá tretina tomu nenapovedala, chalani to však napokon zvládli.”

Marek Bulko, autor štvrtého gólu SR: “Prvá tretina bola trošku nervóznejšia, oťúkávali sme sa a hľadali sme recept na Američanov. Možno tam bolo pár zbytočných strát, ale myslím si, že celkovo bol zápas dobrý. Diktovali sme tempo hry. V tretej tretine nás skúsili Američania zatvárať, ale pridali sme ďalšie góly.”

- Reklama -