Za predošlé dve sezóny podala EUHL pomocnú ruku takmer 500 hráčom, ktorí vďaka tejto súťaži nemuseli definitívne skončiť s hokejom. „Uvedomujeme si, že neustále rastie počet mladých hráčov, ktorí sa nepresadia po mládežníckych kategóriách alebo jednoducho dajú prednosť štúdiu a tým sa dobrovoľne vzdajú celoživotnej vášne. Práve pre takýchto ľudí je náš projekt určený – pre tých, ktorí vidia budúcnosť hokeja vo vzdelaní, pričom poznatky z jednej oblasti možno aplikovať v tej druhej,“ uviedol Ľubomír Sekeráš, viceprezident EUHA.

Príchod nového ročníka s poradovým číslom tri prináša viacero noviniek. Najväčšou novinkou sezóny 2015/2016 je príchod nového tímu z Poľska. „Nový, tretí ročník je pre nás veľkou výzvou a príležitosťou súčasne. Neustále sa snažíme posúvať vpred, zvyšovať úroveň súťaže, ale hlavne pracovať na nedostatkoch, ktoré ešte stále EUHL má. Prvoradá je ale pre nás kvalita a nie kvantita a to sa týka predovšetkým počtu účastníkov ligy. V novom ročníku bude proti sebe súperiť 10 mužstiev, pribudol tím z Prahy a z Noweho Tagru – čo znamená, že popri Slovensku, Česku a Rakúsku ide už o štvrtú krajinu, ktorá má svojho zástupcu v EUHL,“ vyjadril sa Jaroslav Straka, prezident súťaže.

 

IMG_5673

 

Spoločne s novou sezónou prišli nový web EUHL a pravidlá súťaže, ktoré sa týkajú predovšetkým bodovania zápasov a hry pri nerozhodnom výsledku v riadnom hracom čase. V aktuálnej sezóne EUHL 2015/2016 bude mať každý zápas základnej časti svojho víťaza. V základnej časti sa každý tím stretne s každým dvakrát (doma/vonku). Play off sa odohrá na dva víťazné zápasy, pričom sa začína u nižšie postaveného tímu v tabuľke po základnej časti. Rovnako to bude i v samom finále, ktorého víťaz si siahne na prestížnu Sekeráš Trophy.

Európska univerzitná hokejová asociácia bude aj naďalej spolupracovať s HockeyData v oblasti štatistík a on line prenosov zo zápasov súťaže. Novinkou tohto ročníka EUHL, by mali byť live stream prenosy, prostredníctvom ktorých sa má priblížiť univerzitný hokej  verejnosti. „Spolupráca s HockeyData je prínosom pre ligu a vďaka nej môžeme neustále rásť a zlepšovať sa. Svojim priaznivcom chceme vyhovieť a tak stále hľadáme spôsoby ako možno zlepšiť multimediálny rozvoj,“ vyjadril sa Peter Špankovič, generálny manažér EUHA.

 

IMG_5722

 

Predstavitelia EUHL myslia aj na študentov, ktorí nie sú len hokejisti, ale tvoria neodmysliteľnú súčasť tímu. „Študentom sa snažíme ponúknuť možnosť podieľať sa na chode samotných zápasov. Zväčša ide o organizáciu zápasov, fotodokumentáciu, redaktorskú činnosť a mnoho ďalších aktivít, ktoré prináša súťaž. Prínos pre študentov je v získaní skúseností a možnosti získania duálneho vzdelávania, čo je najvyššou pridanou hodnotou pre nich samotných.“ zdôraznil prínosy  pre študentov vysokých škôl a univerzít Jaroslav Straka.

O prestížnu Sekeras Trophy, ktorá je pomenovaná po jednom zo zakladateľov ligy, Ľubomírovi Sekerášovi, bude súperiť päť slovenských tímov: GLADIATORS TRENČÍN, UMB HOCKEY, DIPLOMATS PRESSBURG, HK SLÁVIA STU, PANEUROPA KINGS.

Tri české: UK PRAHA, AKADEMICI PLZEŇ a TECHNIKA PRAHA.

Deviatym mužstvom je rakúsky UHT DUKES GRAZ a desiatku účastníkov uzatvára tím nováčika PPWSZ PODHALE  NOWY TARG z Poľska.

 

IMG_5773

Profil asociácie

Európska univerzitná hokejová asociácia

Európska univerzitná hokejová asociácia – EUHA, je nezávislá, nepolitická asociácia. Jej hlavným cieľom je rozvoj športových aktivít mládeže, rozvoj a propagácia ľadového hokeja pre študentov denného štúdia vysokých škôl a univerzít v Európskej únii. EUHA kladie dôraz na motto projektu: „Budúcnosť hokeja je vo vzdelaní“

Dokument o EUHL z produkcie študentov:

http://www.youtube.com/watch?v=kJLCd8t4hPQ

www.euhl.eu