Turistická obuv pre začiatočníkov i tých najskúsenejších

Aktívny životný štýl si často vyžaduje nemalé investície, pokiaľ sa do určitých hobby chcete pustiť naplno a najmä bezpečne. Ak ste nadšencami turistiky, nepotrebujete toho mnoho, stačí vám kvalitné oblečenie, ruksak, prípadne trekové paličky. Na čo si však budete musieť posvietiť a dať tomu prioritu, sú turistické topánky. Bez nich ani na krok.

Nohy v suchu

Či už ste v turistike začiatočníci, alebo už máte množstvo náročných výstupov za sebou, určite ste sa stretli s pojmom Goretex obuv, ktorá je medzi turistami na top priečkach. Gore-tex je v podstate laminovaná membrána, ktorá môže mať dve či dokonca až tri vrstvy a v outdoorovej obuvi má za úlohu chrániť pred preniknutím vody. Vďaka takýmto topánkam si udržíte nohy v suchu a užijete si turistiku naplno v každom počasí.

Ak skombinujete vaše outdoorové topánky s gore-texovou membránou a gumovou podrážkou, ktorá zabráni šmýkaniu, máte v teréne vyhraté. Pri gume sledujte to, aby sa pri nášľapoch nedeformovala a nemenila tvar. Takto zvládne náročnejšie povrchy s rôznymi nerovnosťami a prírodným materiálom, ako sú kamene či korene stromov.

Príroda za každého počasia

Aj napriek aktuálnej situácii, kedy je ideálne zostávať čo najviac doma, je vhodné si aspoň raz za čas vyraziť do prírody a turisticky sa vyžiť. Slovensko ponúka množstvo náročných i menej náročných turistických chodníkov otvorených celoročne, takže ani turistika v zime nemusí byť zlým nápadom. Ak sa vyberiete na výlet, poriadna nepremokavá gore-texová obuv by mala byť súčasťou výbavy každého člena výpravy. Premočené nohy v chlade neznačia nič dobré!

Pri kvalitnej obuvi je skvelé to, že nemusí byť primárne určená len pre turistov, ale aj pre outdoorových pracovníkov, ktorí sú pravidelne vystavovaní náročnejším terénnym podmienkam a rôznemu nepriaznivému počasiu.

Vladimír Minda
Vladimír Minda
Ahojte, volám sa Vlado (44), som tréner kickboxu, vášnivý športovec, milujúci otec, poslušný manžel, dobrý syn, rázny riaditeľ, vášnivý fanúšik a verný kamarát. Pre každého niekto iný, ale v prvom rade pozitívne mysliaci človiečik, ktorý sa snaží motivovať okolie k pohybu a športu. Pretože život je šport a šport je môj život.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať