[fusion_text]

Sofia – Výborne si na cyklistických pretekoch Okolo Bulharska (UCI 2.2, 30. augusta – 3. septembra) počínal Slovák Patrik Tybor, ktorý obsadil v celkovom poradí tretie miesto a získal zelený dres i solídnu porciu UCI bodov. Jazdec KEMO Dukla Trenčín si okrem toho na podujatí vyšpurtoval aj dve etapové prvenstvá.

Tybor nadviazal na úspechy, ktoré kontinentálny klub dosiahol na obnovených etapových pretekoch Okolo Maďarska. Dvadsaťsedemročný pretekár sa predviedol už v prvej rovinatej etape z Novej Zagory do Plovdivu, vďaka triumfu v nej získal hneď na úvod podujatia žltý i zelený dres. Na druhý deň síce o žltý dres prišiel, až do konca si však udržal post lídra bodovacej súťaže. Okrem toho vybojoval tretie miesto v celkovom poradí, hneď za domácim pretekárom Stefanom Kojčevom Christovom a Ukrajincom Olegom Zemľakovom. Tybor sa počas pretekov postavil na najvyšší stupeň víťazov ešte raz, a to v tretej etape.

“Podporovali sme Patrika. Mladí potiahli rovinu, Maroš Kováč pomohol aj v kopcoch,” vyjadril spokojnosť s výsledkami športový riaditeľ kontinentálneho tímu Michal Kunic. “S Marošom sme výborne  spolupracovali. On chytal nástupy a dohodli sme sa, že mi rozbehne  špurty. Celý čas pomáhal aj Juraj Lajcha, za čo chcem chalanom  poďakovať,” povedal Patrik Tybor, ktorý získal 36 bodov UCI.

Preteky rovnakej kategórie ako bolo podujatie Okolo Slovenska tvorilo dokopy päť etáp prevažne rovinatého charakteru. Len štvrtá, kráľovská etapa, mala na programe náročnejšie stúpanie. Zo Slovákov na nich štartovali cyklisti z Kemo Dukly Trenčín v zložení Martin Dubeň, Maroš Kováč, Matej Krajíček, Andrej Strmiska a Patrik Tybor. Tí i naďalej zostávajú v Bulharsku, kde ich cez víkend čaká dvojetapové podujatie v okolí Varny – Black Sea Cycling Tour (UCI 2.2). TASR informovala Katarína Ďurková, PR manažérka Slovenského zväzu cyklistiky.[/fusion_text][one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”no” hide_on_mobile=”no” background_color=”#efefef” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”center center” border_position=”all” border_size=”1px” border_color=”#81d742″ border_style=”solid” padding=”10px” margin_top=”50px” margin_bottom=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][fusion_text]Zdroj: TASR | Foto: TASR/AP, ilustračné foto[/fusion_text][/one_full][one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”yes” hide_on_mobile=”no” background_color=”” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” border_position=”all” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”solid” padding=”” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][sharing tagline=”Zdieľaj” tagline_color=”” title=”Tybor na Okolo Bulharska celkovo tretí a so zeleným dresom” link=”https://sjz.sk/tybor-na-okolo-bulharska-celkovo-treti-a-so-zelenym-dresom/” description=”” pinterest_image=”https://sjz.sk/wp-content/uploads/2015/09/Zilina_cyklistika10264334-300×200.jpg” icons_boxed=”yes” icons_boxed_radius=”4px” box_colors=”” icon_colors=”” tooltip_placement=”” backgroundcolor=”” class=”” id=””][/sharing][/one_full][one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”no” hide_on_mobile=”no” background_color=”#d8d8d8″ background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” border_position=”all” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”solid” padding=”20px” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][fusion_text]

PREČÍTAJTE SI Z DANEJ KATEGÓRIE

[/fusion_text][recent_posts layout=”default” hover_type=”none” columns=”4″ number_posts=”4″ offset=”1″ cat_slug=”cyklistika” exclude_cats=”” thumbnail=”yes” title=”yes” meta=”yes” excerpt=”yes” excerpt_length=”20″ strip_html=”yes” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][/recent_posts][/one_full]