Ilustračné foto

“Po rozhovore s Tysonom Furym mu BBBoC vráti pozastavenú licenciu,” znelo piatkové stanovisko výboru. Ten sa už skôr stotožnil s dohodou medzi pästiarom a Britskou antidopingovou agentúrou (UKAD), podľa ktorej Fury akceptoval retrospektívny dištanc na dva roky za pozitívny nález na zakázaný steroid nandrolon.

Fury získal opasky verzií WBA (Super), IBF, WBO, IBO a magazínu The Ring, keď zdolal Ukrajinca Vladimira Klička v novembri 2015. Zakrátko prišiel o poctu IBF, keďže odmietol bojovať proti jej prednostnému vyzývateľovi. Odveta s Kličkom bola naplánovaná na jún 2016, ale Brit ju najprv odložil a neskôr zrušil. V októbri 2016 sa vzdal aj zvyšných titulov a sústredil sa na riešenie svojich zdravotných problémov. BBBoC mu vtedy pozastavil licenciu, “kým sa viac neoboznámi s jeho dopingovou a zdravotnou situáciou”.

“V apríli budem obhajovať môj titul magazínu The Ring. Neviem sa dočkať návratu do ringu,” napísal 29-ročný Fury nedávno na twitteri. Stále vlastní opasok prestížneho magazínu, ten sa však neráta ako riadny titul majstra sveta.